Україна — Росія
Україна — Росія Depositphotos

Історіями про "десантне братство" росіяни намагалися деморалізувати ЗСУ – Сурков

Читайте по-русски
На початку війни міф про "єдність" був активною зброєю російських спецслужб

Сприйняття українськими десантниками та морськими піхотинцями самих себе, відколи розгорнулася Російсько-Українська війни, кардинально змінилося, каже військовий аналітик Олександр Сурков. Про це він розповів в ефірі спецпроєкту "Таємниці війни" на "5 каналі".

"Мало хто розуміє, у який спосіб проблема ідентичності відіграла свою роль під час анексії Криму. У 2014-му наші військові моряки фактично перебували разом із російським флотом, жили одним життям, мали доволі схожу форму – деяким чином це посприяло тому, що багато хто відмовився служити Україні", – пояснює військовий експерт.

"Далі була проблема ідентичності ВДВ. Це був один із брендів пострадянського часу, який взяли на "озброєння" в російській армії. Тому там дуже активно говорили про "єдине десантне братерство". На початку Російсько-Української війни російські спецслужби активно використовували цей факт, аби понизити моральний дух української армії. Оскільки на початку в АТО брали участь практично всі десантні підрозділи, апелювали до загального фактора "долі", "символіку" активно використовували. Намагалися показати, що "ми, десантники, єдині", – каже Олександр Сурков.

Він акцентує: "Але закінчилося це в липні 2014 р. в районі жорстоких боїв за Савур-Могилу, в районі Маринівки, коли десантники 79-ї бригади практично вступили в рукопашний бій із російським спецназом ВДВ, який намагався вивести з оточення групу Гіркіна. Після цього питання "десантного братерства" вже не існувало".

Читайте більше про ребрендинг українського війська: Міф Москви про "братерство" лишився під Савур-Могилою: як за 7 років війни з Росією змінилося обличчя ЗСУ

Попередній матеріал
Шлях до Альянсу: коли Україна стане членом НАТО – думки дипломатів та експертів
Наступний матеріал
Київ скували затори через снігопади – яка ситуація в столиці
Loading...