Верховна Рада IX скликання
Верховна Рада IX скликання 5 канал

Головні "екологи" Ради навіть без згоди комітету скасували СЕО в містобудуванні – "Екопатруль"

  Читайте по-русски
  Таке рішення порушує Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, наголосила активістка

  Народні депутати, попри зобов'язання перед Європейським Союзою, скасували стратегічну екологічну оцінку впливу на довкілля містобудівної діяльності, – навіть без звернення до комітету з екологічних питань.

  Рішення підтримали 258 депутатів. Про це на Facebook написала керівник ГФ "Екопатруль", членкиня Громадської ради у Мінекології Тетяна Лампіка.

  З її слів, скасований закон давав змогу зрозуміти вплив на довкілля ще до моменту фактичної зміни цільового призначення земельної ділянки – лише на етапі планування.

  "Цікава історія розгляду цього проєкту закону. На думку керівництва парламенту, містобудівна діяльність не є такою, що впливає на стан довкілля. Можливо тому законопроєкт не надходив на розгляд до комітету з екологічної політики. До речі, не вперше у Раді цього скликання дражливі для бізнесу природоохоронні питання чомусь оминають екологічний комітет", – вказала Лампіка.

  Активістка наголосила, що ситуація є критичною, адже таке рішення йде всупереч європейським екологічним принципам у промисловій політиці, ба більше – порушує Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

  "Найгірше, що серед тих, хто підтримав скасування СЕО – дев'ять депутатів екологічного комітету: Л. Василенко – "Голос", А. Задорожний, О. Криворучкіна, І. Кривошеєв, А. Маріковський, К. Нестеренко, Ю. Овчинникова, П. Якименко, і сам голова Комітету О. Бондаренко – усі "Слуги народу". Це ті, хто найбільше піариться на екологічних питаннях, а в сесійній залі дисципліновано піднімає руку, коли треба", – перерахувала очільниця "Екопатруля".

  Зауважиом, що у випадку фінального схвалення документу, на державному рівні містобудівна документація не підлягатиме експертизі та стратегічній екологічній оцінці.

  Попередній матеріал
  Рада схвалила закон, за яким держава захищатиме громадян-викривачів корупції – як це працюватиме
  Наступний матеріал
  Відставку Зеленського підтримують 50% українців – соцопитування
  Теги:
  Loading...