Народні депутати, попри зобов'язання перед Європейським Союзою, скасували стратегічну екологічну оцінку впливу на довкілля містобудівної діяльності, – навіть без звернення до комітету з екологічних питань.
Рішення підтримали 258 депутатів. Про це на Facebook написала керівник ГФ "Екопатруль", членкиня Громадської ради у Мінекології Тетяна Лампіка.
З її слів, скасований закон давав змогу зрозуміти вплив на довкілля ще до моменту фактичної зміни цільового призначення земельної ділянки – лише на етапі планування.
"Цікава історія розгляду цього проєкту закону. На думку керівництва парламенту, містобудівна діяльність не є такою, що впливає на стан довкілля. Можливо тому законопроєкт не надходив на розгляд до комітету з екологічної політики. До речі, не вперше у Раді цього скликання дражливі для бізнесу природоохоронні питання чомусь оминають екологічний комітет", – вказала Лампіка.
Активістка наголосила, що ситуація є критичною, адже таке рішення йде всупереч європейським екологічним принципам у промисловій політиці, ба більше – порушує Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.
"Найгірше, що серед тих, хто підтримав скасування СЕО – дев'ять депутатів екологічного комітету: Л. Василенко – "Голос", А. Задорожний, О. Криворучкіна, І. Кривошеєв, А. Маріковський, К. Нестеренко, Ю. Овчинникова, П. Якименко, і сам голова Комітету О. Бондаренко – усі "Слуги народу". Це ті, хто найбільше піариться на екологічних питаннях, а в сесійній залі дисципліновано піднімає руку, коли треба", – перерахувала очільниця "Екопатруля".
Зауважиом, що у випадку фінального схвалення документу, на державному рівні містобудівна документація не підлягатиме експертизі та стратегічній екологічній оцінці.