Лише показали нові дрони назагал і вже маємо загадкову "бавовну" в самому Санкт-Петербурзі, за 800 кілометрів від українського кордону. Коли французькі керовані авіабомби полетять на позиції окупантів? Скільки нових САУ "Цезар" отримають ЗСУ вже цього року? А ще про брак боєприпасів на Бахмутському напрямку і про контрдиверсійні навчання біля білорусі. Більше про події 694-го дня великої війни дивіться у матеріалі журналіста "5 каналу" Олексія Пасака.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Приємний збіг обставин. А може, і не збіг. Лише напередодні в мережі з’явилися перші відео випробувань нового українського безпілотника на реактивній тязі. А вже в четвер зранку маємо гарні новини з російського Пітєра. Теж про безпілотники, які уразили Петербурзькій нафтовий термінал.
Джерела "Української правди" в ГУР заявляють, що є підтверджені влучання, триває збір даних. Військові об'єкти в Санкт-Петербурзі та загалом у Ленінградській області тепер під українським прицілом. російські пропагандисти звично запевняють, буцімто збили три дрони, один спричинив пожежу на території терміналу, вогонь оперативно загасили.
Інше питання – чи вдасться ворогу гасити прильоти нових керованих авіабомб. І тепер не лише американських JDAM, а й французьких AASM. Міністр оборони Франції зауважив, що до кінця року Париж щомісяця передаватиме по пів сотні бомб. Перші постачання – вже в січні.
А ще Франція посилить ЗСУ новими самохідними артилерійськими установками "Цезар". До кінця року французька оборонка збере 78 одиниць САУ для українських захисників. Усе в межах "Артилерійської коаліції", яку презентували у Парижі. Крім Франції долучаються ще понад два десятки країн. Після реального бойового використання компанія-виробник оновить "Цезарі". Інтегрує роботу безпілотників і програмне забезпечення на основі штучного інтелекту. Більше технологій – менше промахів.
"росія значно переважає нас в артилерійських обстрілах. Щодня росіяни випускають уп'ятеро, а то й удесятеро більше артилерійських снарядів, ніж українські війська, залежно від ділянки фронту та етапу бойових дій. Брак боєприпасів, снарядний голод – це дуже реальна і нагальна проблема, з якою зараз стикаються наші збройні сили. Нам потрібно разом шукати шляхи її вирішення. Посилення наших артилерійських можливостей посилить і нашу безпеку", – заявив міністр оборони України Рустем Умєров.
Читайте також: Франція постачатиме Україні по 50 "розумних авіабомб" щомісяця – міністр оборони країни.
"Очевидно, що ми змінюємо логіку: на початку цієї війни ми передавали матеріали зі складів наших армій, незалежно від розміру країни і моделі армії. Тепер ми повинні перейти до виробництва, що надасть нам можливість безпосередньо під'єднати північноамериканську і європейську оборонну промисловість, усіх наших союзників до української армії та українського Міністерства оборони", – зазначив міністр оборони Франції Себастьян Лекорню.
А найкраще про брак боєприпасів можуть розповісти артилеристи, які працюють з американськими "Палладінами" біля Бахмуту. Відпрацьовують і ворожу бронетехніку, і піхотні групи щодня. Але вже набагато меншими масштабами. А ще кажуть про негоду, яка заважає артилеристам.
"Нічого хорошого в поганій погоді немає. "Птахи" будуть дуже погано літати, розвідка буде на мінімальному рівні, скажімо так. Максимальний упор буде на те, що бачить піхота своїми очима. Іноземне озброєння, воно трохи слабо розраховане на такі погодні умови. В таких болотах машини часто застрягатимуть, важко виїжджатимуть із позицій, як ми сьогодні бачили, коли він буксував, коли намагався виїхати з позицій і пробуксовував на ожеледиці", – поділився військовослужбовець 92-ї штурмової бригади ЗСУ Михайло.
"Якщо противник розуміє, що в нас ресурсів уже нуль – то він, звісно, може спокійно на нас давити. Звісно, якщо країні, нам допомагатимуть, забезпечуватимуть нас снарядами, людьми та технікою, у нас буде все виходити. На даний час стріляємо мало, але снарядів дуже мало. Давно такого не було, щоби ми стріляли по 5, по 10, по 20 снарядів на день. Нині такого немає темпу стрільби, а вони лізуть, а снарядів нема, а працювати треба. І вони намагаються прориватися, на Часів Яр намагаються групами йти. На всій лінії фронту вони намагаються йти. Ну, ми як можемо, самотужки їх стримуємо, противника знищуємо", – наголосив військовослужбовець ЗСУ Павло.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Українські військові стоять в активній обороні. І поки на Донеччині триває бій, десь на Чернігівщині тривають навчання. На кордоні із білоруссю відпрацювали контрдиверсійні заходи. Ворог може ризикнути знову піти з північного напрямку. Але цей наступ виявиться для окупантів більш неприємним сюрпризом, ніж для ЗСУ. Які вже мають досвід боїв у прикордонні.
"Щоб їх прямо ловити, ми їх не ловили, скажу вам відверто. Те, що був контактний ближній бій – так, у нас було таке. Але що в них, що в нас – контактний бій і на розрив. Тому що може якась підгрупа обійти тебе з флангу, з тилу, і ти можеш попасти. Ти вже як контрдиверсійний, але ти тут уже і жертвою можеш залишитися одразу. Противник з більшими силами і з більшими людьми – тобто почали навчатися по-новому. Вже, можна сказати, "війна роботів", вже і БПЛА застосовуються більше, дрони-камікадзе – все, наземні роботи, надводні-підводні вже, як би технологічний прорив у цьому плані. І ти кожного разу під це підлаштовуєшся. Бо щодня щось нове-нове. І тобі треба вчитися швидко. Немає часу виїхати на полігон, потренуватися. Все одразу в бойовій обстановці і навчаєшся", – зауважив військовослужбовець ЗСУ Олександр.
"Це тепловізійна камера, яка дає нам змогу навіть побачити через невеликий ліс, скажімо так, через певну лісистість. Ось ми можемо бачити точки на моніторі, можемо побачити кількість цієї групи. Поки група стоїть на місці. Ось коли включається теплокамера – теплові сигнатури трошки краще видно", – показав військовослужбовець ЗСУ Антон.
Олексій Пасак, "5 канал"
Дивіться також:
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.