5.ua

ЗМІ повідомляють про смерть лідера чеченських бойовиків Доку Умарова

  Лідер чеченських бойовиків Доку Умаровстав "шахідом", тобто загинув, повідомляє сайт "

  В повідомленні говориться, що голова угрупування "Емірат Кавказ" став мучеником, однак про обставини його смерті не повідомляється.

  Ще одне повідомлення на "Кавказ-центр" інформує про обрання на посаду нового "еміра Емірату Кавказ" ісламіста, який називає себе Алі Абу Мухаммад.

  Представники Національного антитерористичного комітету РФ заявили, що спецслужби поки не мають інформації про смерть Умарова.

  Доку Умаров став лідером чеченських бойовиків у 2006 році. З того часу російська влада десятки разів повідомляла про його смерть, однак ця інформація не підтверджувалася.

  На початку місяця про його смерть заявляв голова Чечні Рамзан Кадиров, який посилався на перехоплені переговори бойовиків.

  Доку Умаров (Докка Абу Усман) ще з середини 1990-х років брав активну участь у чеченському русі за незалежність. У 2006 році він став останнім президентом самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерії, однак уже в 2007 Умаров ліквідував державу і проголосив створення "Емірату Кавказ". Бойовик, який перейшов до радикального ісламу, проголосив себе еміром і збирався поширити межі емірату на весь Північний Кавказ та південь Росії.

  Умаров у своїх заявах неодноразово заявляв, що веде "джихад", щоб звільнити мусульманські землі Кавказу від невірних та захистити іслам.

  Бойовик брав на себе відповідальність за більшість терактів, які відбувалися в Росії останніми роками. Зокрема, це вибух у "Невському Експресі" в 2009 році та теракти в московському метро в 2010. Тому після терактів у Волгограді наприкінці 2013 року, жертвами яких стали більше 30 людей, спецслужби були впевнені, що за цим стоїть Умаров, який хоче зірвати проведення Олімпіади в Сочі.

  Після масових протестів Росії проти режиму Путіна, які почалися в грудні 2011 року, в лютому 2012 Доку Умаров заявив, що необхідно припинити атаки на мирне населення та наносити удари лише по об‘єктах силових структур та спецслужб Росії.

  Фото: vestikavkaza.ru

  Попередній матеріал
  Аваков розпочав в МВС процесс люстрації
  Наступний матеріал
  Яценюк назвав дії Путіна міжнародним грабіжництвом
  Теги:
  Loading...