"Життя після смерті" – колишній головний редактор "Дождя" назвав три сценарії зміни влади в РФ

  Загалом, за словами Зиґаря, горизонт планування в РФ – це смерть Путіна

  Російський журналіст зробив прогноз, які сценарії розвитку подій чекають на РФ після смерті її президента Володимира Путіна. Про це розповів колишній головний редактор телеканалу "Дождь", російський письменник, режисер, автор книги "Вся кремлівська рать" Михайло Зиґар в інтерв'ю "ЛІГА.БізнесІнформ".

  "Я ніколи не роблю прогнозів і не вважаю себе знавцем психології... Але я можу розповісти про те, що говорять люди, наближені до нього. Звичайно ж, Путін не збирається покинути нас найближчим часом. Він одного разу спробував передати владу наступнику і, очевидно, йому це не сподобалося. Очевидно, Володимир Володимирович вважає той експеримент помилкою і повторювати її знову не планує – в 2018 році нікому нічого віддавати не збирається. Четвертий термін Путіна нам цілком загрожує", – заявив Зиґар.

  За словами журналіста, Путін вважає, що все знає і у всьому розбирається краще за інших, краще, ніж його радники. "Це незворотна зміна особистості", – вважає екс-редактор "Дождя".

  Він наголосив: "Майже всі мої співрозмовники теж у своєму прогнозуванні впираються конкретно в точку його смерті. Кажуть, що все зміниться, коли він помре. Звичайно, вони висловлюються по-іншому, використовуючи евфемізми: "коли станеться щось необоротне", "коли президент відлетить на Альфу Центавра" або щось в цьому роді. Загалом, горизонт планування – це смерть Путіна".

  Зиґар взявся припустити, що буде, використовуючи приклади інших країн. "Є сценарій Піночета – він класний. Коли на виборах або референдумі чинна влада програє, визнає поразку і йде. Є інший варіант – сценарій Франко. Коли диктатор уже старенький і починає думати про смерть, підбирає не одного наступника, а цілий інститут, здатний скріпити країну, і поступово передає йому владу. Але є побоювання, що цей сценарій для нас вже в минулому, оскільки фактично реалізовувався у вигляді президентства Медведєва".

  Журналіст заявив, що є ще і третій сценарій – "пакистанський, коли в ядерній країні влада переходить від одного лідера до іншого. У Пакистані практично всі люди, які досягають якогось положення, відправляють своїх дітей за кордон. Це такий приємний для дітей, але не дуже корисний для країни негативний природний відбір, коли всі, хто може собі дозволити втікти з країни, вже це роблять".

  Окрім того, Зиґар розповів про першу серйозну психотравму Путіна в Україні та озвучив реальні суспільні настрої росіян. Журналіст також заявив, що Путін у обміні Савченко не мав певної тактики. 

  Як повідомляв 5.ua, голова російського Центру стратегічних розробок Олексій Кудрін вказав Путіну на відсталість РФ

  Попередній матеріал
  Рада планує скасувати святкові вихідні у травні
  Наступний матеріал
  Фейгін звернувся до Путіна з проханням про помилування засуджених у РФ українців

  Порошенко - Путіну: Виборів на Донбасі під дулом російських спецназівців не буде

  Сьогодні Путін вперше визнав, що Росія є стороною Мінських переговорів – представник АП

  Путін прокоментував слова Медведєва про пенсії в Криму

  Путін заявив, що стрілянина на Донбасі не припиниться - Турчинов

  Справа Карпюка і Клиха не є принциповою для Путіна – Новіков

  5 канал - трансляція наживо