dt.ua

Скандал у Кремлі: Кудрін вказав Путіну на відсталість РФ

  Кудрін заявив, що Росія повинна вбудовуватися в міжнародні технологічні ланцюжки

  Голова російського Центру стратегічних розробок Олексій Кудрін у ході засідання президії економічної ради розповів президенту Володимиру Путіну про технологічне відставання Росії. Він також запропонував свій варіант вирішення проблеми. Про це повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на російське видання.

  На думку Кудріна, РФ має, нехай і на других ролях, вбудуватися в міжнародні технологічні ланцюжки, для чого потрібно "знизити геополітичну напруженість". Зі слів джерел, повідомляє видання, – трьох учасників засідання ради, відповідь Путін заявив, що нехай Росія в чомусь і відстала, але у неї "тисячолітня історія і Росія не стане торгувати суверенітетом".

  Окрім того Путін заявив, що буде захищати суверенітет РФ "до кінця свого життя (зі слів двох учасників ради)". Путін упевнений, що іноземний бізнес, який ще працює в РФ, не піде.

  Офіційно в Кремлі не коментують подробиці промови Путіна, зазначивши, що це була непублічна частина засідання ради. Представник Кудріна також відмовився від коментарів. Сам голова Центру стратегічних розробок після засідання ради сказав, що порушив тему зниження політичних ризиків. Кудрін, по суті, ставить Путіна перед вибором: або політичні амбіції і стагнація, або політична скромність і помірне економічне зростання, інформує видання з посиланням на слова одного з учасників ради.

  "Важко зрозуміти, концепція Кудріна або його опонентів, що пропонують пришвидшити зростання економіки стимулюванням, ближче президенту, вважає високопоставлений чиновник – учасник ради. З одного боку, у Кудріна сильні позиції: його концепція передбачає збереження резервів, а для Путіна це дуже важливо; резерви забезпечують безпеку, міркує чиновник. З іншого – розмови про відсталість, відсутність віри в позитив – така слабка позиція не може подобатися президенту", – йдеться в публікації.

  За інформацією російського видання, Світовий банк раніше вказував, що, якщо санкції будуть скасовані, наприклад, у 2017 році, то економіка Росії, її ВВП зросте на 2% (а не на 1,1%). Однак потім зростання уповільниться через відсутність структурних реформ. Зростання російської економіки також значно гальмує геополітичний фактор: позбавляє доступу до ринків капіталу, технологій. Але навряд чи заради економіки Путін пожертвує політичними принципами, вважають аналітики.

  Зауважимо, Кудрін займав пост міністра фінансів РФ з 2000 по 2011 рік. Останнім часом він неодноразово критикував економічну програму російської влади. 

  Як повідомляв 5.ua, 28 травня Путін прокоментував слова Медведєва про пенсії в Криму.

  Попередній матеріал
  Гройсман поїхав на Донбас
  Наступний матеріал
  Поліція відкидає можливість підпалу будинку для літніх людей на Київщині

  Порошенко - Путіну: Виборів на Донбасі під дулом російських спецназівців не буде

  Сьогодні Путін вперше визнав, що Росія є стороною Мінських переговорів – представник АП

  Путін заявив, що стрілянина на Донбасі не припиниться - Турчинов

  Справа Карпюка і Клиха не є принциповою для Путіна – Новіков

  На зустрічі Путіна з родичами загиблих російських журналістів був Медведчук

  Путін розказав, чому помилував Савченко