Жорсткий карантин і новий штам COVID-19: яка нині ситуація з коронавірусом в Європі

COVID-19 в Європі 5 канал / Час. Підсумки тижня
Країнами Європи швидко шириться новий вид COVID-19

Тим часом коронавірус мутує. Країнами Європи швидко шириться новий його вид. За попередніми даними, мутація сталася ще в червні 2020 року в Іспанії. Її вперше виявили в тамтешніх селян.

А Європою вона рознеслася, ймовірно, разом із туристами, які відпочивали в Іспанії і потім поверталися до своїх країн. Наскільки потужний новий штам, – поки що незрозуміло. Вчені не можуть сказати, чи є мутація небезпечнішою з погляду заразності і протікання хвороби.

А от уже традиційний COVID-19 – лютує, принаймні в Європі. Країни знову повертаються до обмежень і самоізоляції та починають масове тестування, як-от Словаччина. Чехія вже запровадила комендантську годину. З понеділка – це чекає і Грецію. Іншими словами, Європа готується до закриття. Як саме – Мирослава Таньска розбиралася.

"Я би хотів, щоби ви послали всіх людей, які не вірять і думають, що коронавірус – це легкий грип", – говорив 47-річний словацький блогер Йозеф Кметьо. За шість годин після публікації цього відео він помер. Чоловік став жертвою коронавірусу. Вірив у недугу від самого початку, дотримувався всіх заходів безпеки, але це його не вберегло. Як і сотню тисяч інших.

Щодня увесь світ б'є антирекорди – за кількістю недужих на коронавірус. Пів мільйона інфікованих за одну добу – повідомлення цього тижня. Майже стільки від березня заразилися в Німеччині. Ба більше – стільки ж фіксували за тиждень у травні.

Німеччина
Німеччина5 канал / Час. Підсумки тижня

Майкл Райян, директор ВООЗ із надзвичайних ситуацій, каже: "Зараз найбільше COVID-19 поширюється у Європі. І це вимагає від нас набагато швидшого реагування на ситуацію. Ми повинні докласти всіх зусиль, щоби побороти COVID-19.

Франція

Чи не найгірша ситуація у Франції. Лікарні переповнені, апаратів-ШВЛ критично не вистачає. Президент Макрон оголосив карантин.

Він сказав: "Якщо порівнювати ситуацію у березні-квітні і зараз, то ми багато всього вивчили і тепер у нас є значний прогрес. Будуть закриті ресторани, бари, розважальні заклади. Виходити з дому можна до лікаря, на роботу або до магазину. Школи ж працюватимуть. Їх закриття – це великий удар для нашої системи".

Не поспішає Франція закривати і кордони, як це було навесні. Усі, хто приїжджатимуть до країни, мають пройти тест на коронавірус. А от внутрішні подорожі – заборонені.

"Кордони у межах ЄС будуть відкриті. Звісно, французи зможуть вільно пересуватися за кордон, приїжджати можуть і з інших країн. Але треба буде робити тест на COVID-19", – каже Макрон.

Іспанія

"Стоп життя" ще на півроку в Іспанії. На цей час там продовжили надзвичайний стан. У кожному регіоні – свої обмеження. Залежно від кількості хворих. Аби стримати інфекцію, оголосили комендантську годину.

Коронавірус в Іспанії
Коронавірус в Іспанії5 канал / Час. Підсумки тижня

Німеччина

У Німеччині теж карантин. Зачинили розважальні та заклади харчування, скасували всі культурні заходи, обмежили пересування. Дозволили хіба що ходити на роботу, у школи та дитячі садки.

Ангела Меркель, канцлерка Німеччини, говорить: "Ми в жахливій ситуації. І я розумію вашу розгубленість та нерозуміння всього того, що відбувається. Пандемія вплинула на наше життя, бізнес. Ми зможемо це подолати, якщо ми всі будемо розуміти небезпеку та те, як її уникнути".

Польща

Щодня антирекорди у Польщі. Понад 18 тисяч за добу. Заклади харчування працюють лише на виніс, школярі і студенти навчаються дистанційно. Влада киває на протести через заборону абортів, які тривають у Польщі щонайменше тиждень.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький каже: "Зараз ми бачимо, що через протести у країні рекордні показники хворих на коронавірус. І вони лише зростатимуть. Адже люди не дотримуються санітарних правил. Ми не хочемо закривати країну і шкодити їй, але ситуація вимагає того".

Читайте також: Пандемія COVID-19: у Польщі закривають школи, заклади торгівлі та кінотеатри

Чехія

А вчорашня "передовиця" у боротьбі з COVID-19 – Чехія – сьогодні у паніці. Навесні ця країна однією з перших запровадила обмеження і тоді її це врятувало. Нині ж ситуація геть інша. Щодня в Чехії антирекорди – до 15 тисяч недужих. І це при населенні в 10,5 мільйонів. Усі регіони країни тепер – у "червоній" зоні. Люди вчаться жити в умовах комендантської години.

Велика Британія

Затятий борець з інфекцією – Велика Британія. Навесні Джонсон був переконаний: країна здатна подолати недугу без будь-яких обмежень та карантину. Але така легковажність призвела до найбільшої смертності серед європейських країн. Тепер Британія однією з перших повернулася до часткового локдауну.

Роберт Дженрік, міністр житлового господарства, каже: "Сподіваюся, нам не доведеться повертатися до суворого карантину, як це було навесні".

Попри антирекорди, про другу хвилю корони поки що не говорять. Твердять інше: Європою поширюється новий штам коронавірусу. Він нібито мутував в Іспанії. Дослідники припускають, що саме він – причина більшості нових заражень. А от Всесвітня організація охорони здоров'я проаналізувала, що, окрім хворих, також стрімко зростає і кількість смертей. За останні тижні – на 40%.

Майкл Райян, директор ВООЗ із надзвичайних ситуацій, говорить: "Восени люди більше гуртуються у приміщеннях. На відміну від літа, коли можна вийти надвір".

Італія

Попри рекордні цифри, люди обурені поверненням обмежень. В Італії – масштабні протести. Через безгрошів'я.

"Чому закривають спортивні зали? Чому ресторани працюють лише до 6-ї вечора. Скажіть? Ви досі нам не пояснили, навіщо це? Чому ви не вдосконалюєте медичну систему, не наймаєте лікарів на роботу?" – каже учасник протесту Данієле Джіанніні.

В Італії людей почули і затвердили пакет допомоги для бізнесу – на 5 мільярдів доларів.

Коронавірус в Італії
Коронавірус в Італії5 канал / Час. Підсумки тижня

Австралія

А от на іншій півкулі є позитивні новини. Австралійське місто Мельбурн відкрили після майже трьох місяців суворого карантину. Там близько тижня фіксують поодинокі нові випадки зараження… Очевидно, Старому світові таки доведеться вчитися жити за правилами карантину. Інакше страшні цифри смертності від інфекції шокуватимуть ще не один тиждень.

Мирослава Танська, "Підсумки тижня"

Попередній матеріал
Невідомий 32-й блокпост: як Кремль хотів влаштувати там "другий Іловайськ" і чому йому це не вдалося
Наступний матеріал
Лікування COVID-19 удома: що робити хворому і його рідним – рекомендації лікарів
Loading...