Польща_Смоленськ 5.ua

Вшанування жертв "Смоленської трагедії": Масштабні жалобні заходи відбулись у Кракові та Варшаві

Авіакатастрофа під Смоленськом відбулася рівно шість років тому

Жертв Смоленської катастрофи вшановує Польща. Масштабні жалобні заходи відбулись у Кракові та Варшаві, повідомляє Deutsche Welle.

До усипальниці Лєха та Марії Качинських у Кракові квіти поклав чиний президент Анджй Дуда. А брат загиблого президента Польщі, Ярослав Качинський, вшанував жертв трагедії у Варшаві.

Анджей Дуда, президент Польщі, наголосив: "Час лікує, а також змінює наші емоції. Певна річ, вони досі сильні. Згадки про пана президента Лєха Качинського та його дружину, про моїх друзів та інших людей, яких я знав і які загинули в цій катастрофі. Це був шок для всіх. І цей шок досі не минув".

Своєю чергою лідер партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський заявив: "Це особливий день. І не лише тому, що це шості роковини найбільшої трагедії у повоєнній Польщі, загибелі президента, першої леді, і багатьох видатних людей. Це й день, коли у Варшаві, з якою тісно пов'язаний мій покійний брат, відбуваються дуже серйозні заходи з ушанування його пам'яті".

Як повідомляв 5.ua, на світанку 10 квітня 2010 року, рівно 6 років тому, неподалік  військового аеродрому під російським Смоленськом розбився літак Ту-154 М. Загинули тоді майже сотня польських високопосадовців, громадських і культурних діячів. Зокрема і президент Лех Качинський з дружиною. Точні обставини, причини і винуватці трагедії - досі не встановлені. Згідно з висновками Міждержавного авіаційного комітету, причиною катастрофи стали неправильні дії екіпажу.

Нагадаємо, цьогоріч у Польща відновила розслідування. Експерти розшифрували нові записи бортового самописця і встановили, пілотів відволікали і змушували посадити літак.

Попередній матеріал
"Угода про Асоціацію з ЄС не буде змінена" - Порошенко про референдум у Нідерландах
Наступний матеріал
"Україна отримає доступ до рахунків резидентів" - Порошенко розповів, як відбуватиметься деофшоризація
Теги:
Loading...

Польща має намір залучити НАТО до передачі Росією останків літака "Смоленської трагедії"

У Міноборони Польщі заявили, що звіт щодо Смоленської катастрофи було сфальсифіковано - ЗМІ

Міністр оборони Польщі назвав терактом катастрофу літака під Смоленськом