смоленськ 5.ua

У Польщі відновили розслідування Смоленської трагедії через нові дані

  Зокрема, не була досліджена одна з головних систем літака, яка мала фабричний брак

  У Польщі відновили розслідування причин Смоленської катастрофи у зв'язку з виявленням "прихованої і невідомої раніше інформації" про причини катастрофи, що має важливе значення. Про це 30 березня під час засідання комісії Сейму з питань оборони заявив чільник Міністерства національної оборони (МНО) Польщі Антоній Мацеревич, передає "Укрінформ".

  "Причиною створення цієї комісії, згідно з розпорядженням міністра національної оборони, було оприлюднення прихованої чи невідомої раніше інформації, що має велике значення для слідства, яка раніше не вивчалася з різних причин – небажання, неусвідомлення, незнання, помилок", - заявив Мацеревич.

  Міністр наголосив, що не була досліджена одна з головних систем літака, яка мала фабричний брак, що вже є достатньою причиною для відновлення слідства. Крім того, приводом для відновлення слідства є неправильна ідентифікація тіл жертв катастрофи. На його переконання, звіт попередньої польської урядової комісії, яка упродовж 2010-2011 років досліджувала причини Смоленської катастрофи, є "фальшивим і неправдивим".

  Мацеревич також зауважив, що він не проти приєднання до підкомісії з розслідування катастрофи нових експертів.

  Видання зазначає, що опозиційні політики під час засідання комісії наголосили, що Мацеревич не переконав їх у необхідності відновлення слідства. Екс-чільник МНО Польщі Томаш Сємоняк підкреслив, що справжнім наміром відновлення слідства є намагання звинуватити у катастрофі екс-прем'єра Польщі Дональда Туска.

  Нову підкомісію з розслідування Смоленської катастрофи Мацеревич створив на початку лютого. До складу комісії, крім польських фахівців, увійшли кілька спеціалістів зі США та Великої Британії, а також колишній радник президента РФ Андрій Ілларіонов.

  10 квітня 2010 року поблизу військового аеродрому "Північний" у Смоленську розбився літак Ту-154М, яким польська державна делегація прямувала на відзначення 70-ї річниці Катинського злочину. У катастрофі загинули всі 96 осіб, які перебували на борту літака, серед яких було президентське подружжя Леха та Марії Качинських, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі, громадські активісти.

  Нагадаємо, раніше міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич назвав терактом катастрофу президентського літака під російським Смоленськом. Він поставив трагедію в один ряд із агресією Росії проти Грузії і проти України.

  Попередній матеріал
  У Києві попрощалися з розвідником 81-ї десантно-штурмової бригади
  Наступний матеріал
  Президент ввів у дію санкції щодо осіб, причетних до ув’язнення Савченко, Сенцова і Кольченка
  Теги:
  Loading...

  У Польщі відновили розслідування Смоленської авіакатастрофи

  Група Веllingcat перевірила російську версію катастрофи MH-17

  Експерти Bellingcat назвали імена російських військових, причетних до катастрофи MH-17

  Україна візьме участь у розслідуванні катастрофи Ан-26 у Бангладеш