bastion-karpenko.narod.ru

"Захід-2017" в Білорусі: Військові літаки РФ порушили повітряний простір Литви

  Сьогодні в МЗС країни був викликаний російський посол у Литві Олександр Удальцов

  Два російські військово-транспортні літаки Іл-76 порушили повітряний простір Литви. Як повідомило у понеділок литовське МЗС, це сталося під час російсько-білоруських навчань "Запад-2017", передає Delfi.

  Міністерство оборони Литви оголосило, що порушення пізно ввечері в суботу, 16 вересня 2017 року, було зафіксовано "засобами Збройних Сил Литви по спостереженню за повітряним простором".

  У понеділок, 18 вересня 2017 року, у МЗС був викликаний російський посол у Литві Олександр Удальцов, йому вручено ноту про порушення повітряного простору Литви. Дипломати вимагають, щоб відповідальні відомства Росії якнайшвидше надали пояснення у зв'язку з цим інцидентом і вжили необхідних заходів для того, щоб в майбутньому такі інциденти не повторювалися. Представники посольства Росії у Литві відмовилися коментувати інформацію про інцидент.

  За інформацією видання, посадові особи оголосили, що інцидент стався, коли з основної частини Росії в область Калінінграда летіли шість російських військово-транспортних літаків Іл-76. Два з них відхилилися від плану польоту і о 22:50 і о 23:10 увійшли у повітряний простір Литви над територіальними водами. У ньому російські літаки пробули близько 2 хвилин, доки не влетіли в область Калінінграда.

  Офіцер у зв'язках з громадськістю авіабази ВВС Литви, капітан Єва Гульбінене сказала BNS, що минулої суботи винищувачі США, які здійснюють місію повітряної поліції та чергували у Шяуляй, не підіймалися у повітря для супроводження російських військових літаків, які летіли над Балтикою.

  Нагадаємо, наприкінці серпня США розмістили у Литві сім винищувачів, хоча зазвичай місія повітряної поліції з Шяуляй здійснюється чотирма винищувачами.

  Як повідомляв 5.UA, активна частина навчань "Захід-2017" відбувається 14-20 вересня. Представники Росії та Білорусі повідомляли, що у навчаннях задіяно майже 13 тис. військовослужбовців. Американський центр досліджень Atlantic Council прогнозував, що у навчаннях буде задіяно 80 тис. військових, Міністерства оборони Литви і Німеччини назвали цифру 100 тис. військових. 

  Додамо, раніше у НАТО заявили, що військові навчання "Захід-2017" у Білорусі можуть виявитися "троянським конем" і після їх закінчення Росія може залишити армію в Білорусі. У Генштабі ЗСУ вважають, що спільні російсько-білоруські навчання "Захід-2017" – це чергова спроба тиску агресора не лише на Україну, а і на країни-члени НАТО. У першу чергу, на країни Балтії і Польщу.

  Попередній матеріал
  Парламентські перспективи пленарної чотириденки – "Час. Підсумки дня"
  Наступний матеріал
  Порошенко у США про політв'язня Чийгоза: "Це моя президентська справа"
  Loading...

  "Схожі на підготовку до великої війни": у НАТО прокоментували навчання "Захід-2017"

  Путін проінспектує навчання "Захід-2017"

  "Захід-2017": У Міноборони Білорусі розповіли, коли війська РФ покинуть країну

  "Захід-2017": Україна посилила патрулювання кордонів на всіх ділянках

  Генерал армії США про маневри "Захід-2017": Немає причин вірити росіянам

  Військова техніка РФ прибуває до Білорусі - фото