У Білорусі вшановують пам'ять загиблого Романа Бондаренка. Чоловік помер у реанімації після того, як його побили прибічники режиму Олександра Лукашенка. На згадку про нього люди у багатьох містах країни виходять на вулиці та закликають покарати винних у його смерті. Докладніше про те, що нині відбувається у Білорусі, розповість кореспондентка "5 каналу" Євген Пилипчук.
Сотні людей вздовж узбіччя, хвилина мовчання, квіти та свічки. Так білоруси вшановують пам'ять загиблого через жорстокість силовиків Романа Бондаренка. День жалоби за Романом, до якого долучилася вся країна, оголосила білоруська опозиція. Рівно опівдні вся Білорусь зупинилася, щоб ушанувати пам'ять чоловіка хвилиною мовчання.
Колишній військовий, художник та справжній патріот. Так описують Романа Бондаренка його рідні та близькі. Кажуть: смерть чоловіка не повинна бути марною. Під час протестів, які охопили країну після загибелі чоловіка, вони закликають білорусів продовжувати боротися з режимом Лукашенка та розповісти всьому світові про те, що ж насправді відбувається в країні.
"Це все показово. Чим гірше вони роблять нам, тим гірше вони роблять собі. Тому що про все це дізнаються скрізь, у всьому світі. І ми не зупинимося", – говорить демонстранти.
Роман помер у реанімації ввечері 12 листопада. До лікарні він потрапив після побиття прибічниками режиму Олександра Лукашенка. У середу силовики зривали з дерев біля його будинку біло-червоно-білі стрічки – символ акцій протесту в Білорусі. Роман вийшов у двір і попросив їх припинити. За це він поплатився життям – його спочатку побили, а потім заарештували.
У відділку міліції над чоловіком продовжували знущатися. Звідти його доправили до лікарні. У нього діагностували набряк мозку, закриту черепно-мозкову травму, численні гематоми та синці. Майже добу лікарі боролися за його життя, але врятувати його їм так і не вдалося.
Після смерті Романа лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська опублікувала відеозвернення, в якому закликала білорусів продовжувати боротьбу та пообіцяла, що винні у смерті чоловіка будуть покарані.
"Я не знала Романа особисто. Але я знаю, що його вбивство – це кримінальний злочин, за яким буде проведено розслідування і всі винні понесуть відповідальність", – зазначає Тихановська.
За офіційною версією, Роман став уже четвертим загиблим за час протестів у Білорусі. Ще шість осіб, які брали участь у протестах, вважаються зниклими безвісти. І за жодним із цих епізодів силовики так і не розпочали розслідування.
Євген Пилипчук, "5 канал"