Карантин
Карантин 5 канал

Карантин у світі: до чого закликають у ВООЗ та як країни Європи продовжують боротьбу з COVID-19

Читайте по-русски
Усі держави, що запровадили суворий карантин, закликають людей не ігнорувати ці норми

Не ігнорувати доступні засоби захисту від коронавірусу закликають у Всесвітній організації охорони здоров'я. Так у ВООЗ реагують на втішні новини про ефективність вакцини, розробленої американською та німецькою компаніями. Кількість інфікованих у багатьох країнах світу продовжує зростати, як і кількість шпиталізованих. Проте кілька країн Європи уже бачать ознаки того, що ситуація стабілізується. І якщо приріст і є, то він принаймні не такий стрімкий, як був іще кілька тижнів тому. Розлогіше розповість кореспондентка "5 каналу" Нонна Стефанова.

Протест медиків під однією з урядових установ Бельгії. Учасники розбризкують піну на вході до будівлі. Хочуть привернути увагу до своєї праці. Вимагають збільшення зарплат, додаткових вихідних і більшої поваги до нелегкої праці медика.

"Вони оголосили про допомогу тим, хто зазнав утрат від карантину, це 8 мільйонів євро. Але ми вимагаємо 130 мільйонів. Щоб працівники неприбуткових організацій мали гідні умови праці", – каже Марина Кунзі, представниця профспілки.

Бельгія – одна з держав ЄС, де рівень інфікувань зростав найстрімкіше. Після посилення карантину він почав сповільнюватися.

"Загалом нових інфікувань COVID-19 стає менше. Так само і кількість шпиталізацій. У реанімаціях максимально допустима кількість людей. Кількість померлих зростає, утім, повільніше, ніж раніше", – каже Ів ван Летем, представник Кризового центру з подолання коронавірусу.

Не скрізь у Європі фіксують позитивну динаміку. Але ситуацію називають принаймні стабільною. Зокрема, в Іспанії. Там друга найбільша кількість інфікованих у Західній Європі. Загального карантину Іспанія не запроваджувала – надала такі повноваження окремим регіонам. І вони не забарилися із посиленням заходів безпеки. Суворі карантинні норми діють і у Франції. Їх продовжили ще на два тижні, щоб зафіксувати позитивну динаміку. І дати людям можливість відзначити зимові свята.

"Наша мета – послабити карантин на Різдво, щоб французи могли провести канікули з родинами", – розповідає Жан Кастекс, прем'єр-міністр Франції.

Лідером за кількістю інфікованих і померлих від коронавірусу залишаються Сполучені Штати. Понад 10 мільйонів 880 тисяч хворих і понад 248 тисяч смертей. З них 10 тисяч лише у штаті Массачусетс. У густонаселеній Каліфорнії кількість інфікованих досягла мільйона.

"Ми повинні подвоїти наші зусилля, щоб зменшити передавання вірусу. А це означає носити маски, зберігати соціальну дистанцію, уникати натовпів у приміщенні і мити руки", – каже Джордж Рутерфорд, епідеміолог.

Новина, що вселила надію в увесь цивілізований світ – позитивний результат клінічних досліджень вакцини проти коронавірусу. Понад 90 відсотків ефективності показало щеплення, над яким працюють німецька та американська компанії "Пфайзер" і "БіонТек". Але поки вакцина буде повністю затверджена, і поки не відбудеться імунізація бодай 70 відсотків населення планети, не можна ігнорувати інші засоби безпеки, закликають у ВООЗ.

"Немає сумніву, що вакцина – ключовий інструмент для контролю над пандемією. Попередні результати клінічних випробувань дуже обнадійливі. І ніколи в історії розробки вакцини не мали такого швидкого прогресу. Ми маємо переконатися, що з такою самою швидкістю всі країни світу скористаються цим науковим досягненням. Але попереду ще довга дорога. Світ не може класти всі яйця в один кошик та ігнорувати інші доступні нам засоби", – говорить Тедрос Адганом Гебреєсус, голова ВООЗ.

Усі держави, що запровадили суворий карантин, закликають людей не ігнорувати ці норми. За їхнім виконанням стежить поліція, запроваджують дедалі більші штрафи. Наприклад, за неправильне носіння маски. Люди ж вимагають від влади не лише контролювати, а й самим дотримуватися даних обіцянок. І найперше допомогти підприємствам і тим, хто втратив роботу, пережити економічні наслідки локдауну.

Нонна Стефанова, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Які компанії криворізьких "слуг народу" заробляють на "Великому будівництві" – Watchdogs.Розслідування
Наступний матеріал
"Його смерть не повинна бути марною": у Білорусі вшановують пам'ять загиблого протестувальника
Loading...
Коронакриза: чи врятує нас карантин вихідного дня – "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова

Коронакриза: чи врятує нас карантин вихідного дня – "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова

"Укрпошта" визначилася з графіком роботи на карантинних вихідних

"Укрпошта" визначилася з графіком роботи на карантинних вихідних

Одеська область все ж вводить карантин вихідного дня – голова ОДА

Одеська область все ж вводить карантин вихідного дня – голова ОДА

Місцева влада має дотримуватися карантину вихідного дня – Шмигаль

Місцева влада має дотримуватися карантину вихідного дня – Шмигаль

Тернопіль відмовився вводити карантин на вихідні – заява міського голови

Тернопіль відмовився вводити карантин на вихідні – заява міського голови

Другий тур місцевих виборів: міського голову цієї неділі обиратимуть у 7 містах

Другий тур місцевих виборів: міського голову цієї неділі обиратимуть у 7 містах