Шлаковий клондайк
Шлаковий клондайк Телеканал "Прямий"

Які компанії криворізьких "слуг народу" заробляють на "Великому будівництві" – Watchdogs.Розслідування

Читайте по-русски
Журналісти знайшли шлаковий клондайк програми президента

Журналісти програми "Watchdogs.Розслідування" на телеканалі "Прямий" вирішили з'ясувати, які компанії криворізьких "слуг" заробляють на програмі президента Зеленського "Велике будівництво".

Зазначається, що у Кривому Розі розташовується таємничий "Промбудресурс-КР" – це підприємство-партнер ДП "Нові технології дорожнього будівництва". Саме "Пробмудресурс" називають шлаковим клондайком "Великого будівництва".

Як пояснює Василина Нікульникова – колишня прокурорка з Кривого Рогу, а нині голова ГО "Міжрегіональне бюро екологічного захисту" – із цим підприємством є проблема. І ця проблема в тому, що доменні шлаки є промисловими відходами.

"ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" не може продавати відходи, бо відходи не продаються. Вони передаються лише на перероблення на утилізацію. А придбати можна мінеральну сировину. Але коли вона набуває статусу мінеральної сировини – для нас залишається невідомим. І це невідоме – хотілося б з цим розібратися", – розповідає активістка із захисту довкілля.

Як пояснюють журналісти, "Арселор" 15 років тому уже постачав шлаковий щебінь для будівельних робіт. Але тоді сталеливарний гігант збудував шлакопереробний цех і сам переробляв свої відходи в товарний продукт. Працював він недовго, бо шлаковий щебінь став дорожчим за звичайний. А нині "Арселор" просто віддає відходи державному підприємству – за ціною 0 грн. Що відбувається далі – уже не їхні проблеми.

"Чому в цьому році почалося? Ну, я це пов'язую лише з тими представниками "Слуги народу", які пов'язані з "Великим Будівництвом". З тим, що вони як няні допомагають ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" встановити відносини з державою", – каже Нікульникова.

За викиди в повітря і розміщення відходів свого виробництва "Арселор" платить екологічний податок – сотні мільйонів гривень на рік. Але зараз криворізький сталеливарний гігант безкоштовно списує свої відходи на державне підприємство, і таким чином може оптимізувати свої податки, вказують розслідувачі.

"Лише через те, що підприємство, як ви кажете, безкоштовно передає іншому державному підприємству свої відходи, утворюється подушка для формування собівартості та виймання коштів з бюджету – за рахунок якраз отаких транзакцій", – вказує колишня прокурорка.

Як наголошую автори розслідування, держава за такої схеми не економить нічого – економить "АрселорМіттал Кривий Ріг", а заробляє "Промбудресурс-КР".

У свою чергу, від "Промбудсервісу" сліди ведуть до спільного бізнесу дружин Олександра Пасічника і Юрія Кісєля. Перший балотувався від "Слуги народу" до Дніпропетровської облради на місцевих виборах, але депутатом не став. Кісєль – це нардеп від "Слуги народу" і дуже впливова фігура на Дніпропетровщині.

"Вся ця історія з державним підприємством виглядає як юридична мильна бульбашка. Тоді "Нові технології дорожнього будівництва" потрібні лише для того, аби щебінь для "Великого будівництва" Зеленського з'являвся просто з повітря, а "слуги" на цьому заробляли", – наголошується у матеріалі.

Більше – дивіться у повному випуску розслідування.

Попередній матеріал
Україна є лідеркою в Європі за швидкістю поширення COVID-19 – Климпуш-Цинцадзе
Наступний матеріал
Карантин у світі: до чого закликають у ВООЗ та як країни Європи продовжують боротьбу з COVID-19
Loading...