Україна – Євросоюз
Україна – Євросоюз Facebook/ Петро Порошенко

Євросоюз виділив понад €25 млн допомоги для постраждалих на сході України – на що підуть гроші

  Читайте по-русски
  За даними Єврокомісії, гуманітарної допомоги на Донбасі потребують понад 3 мільйони людей

  Європейська Комісія оголосила про те, що виділяє 25,4 млн євро для надання гуманітарної допомоги людям, які були уражені конфліктом на сході України. Інформація про це з'явилася на сайті Європейської Комісії.

  "У часи, коли конфлікт на сході України вступив у свій восьмий рік, Європейська Комісія оголосила про виділення 25,4 мільйона євро гуманітарної допомоги, щоб допомогти людям, які все ще страждають від ворожнечі, що триває. Це доводить загальний обсяг гуманітарної допомоги ЄС із початку конфлікту до 190 мільйонів євро", – мовиться в повідомленні.

  Кошти виділяють для того, щоб:

  • допомогти людям у регіонах, що уражені конфліктом, отримати доступ до медичної допомоги, включаючи кращу підготовку та відповідь на пандемію COVID-19, а також до системи цивільного захисту та правової підтримки;
  • ця допомога буде використана для відновлення пошкоджених будівель, шкіл і лікарень;
  • дозволить забезпечити для найбільш вразливих верств населення доступ до предметів першої необхідності, до забезпечення водою, а також до освіти в умовах надзвичайної ситуації.

  При цьому потреби найбільш чутливих категорій населення – літніх людей та людей з обмеженими можливостями – розглядатимуться як першочерговий пріоритет.

  Єврокомісар із питань кризового менеджменту Янез Ленарчич зауважив: "Конфлікт на сході України продовжує спричиняти важкі страждання для цивільного населення, тоді як увага ЗМІ та міжнародної спільноти згасає. ЄС продовжує задовольняти гуманітарні потреби по обидві сторони від контактної лінії. Хоча ми продовжуємо допомогу для тих, хто найбільше страждає, мають бути знайдені стійкі рішення для досягнення миру й стабільності".

  Як зазначає Єврокомісія, конфлікт на сході України з березня 2014 року вразив більше як 5,2 мільйона людей, 3,4 мільйона з яких усе ще потребують гуманітарної допомоги. При цьому конфлікт, що триває, погіршує гуманітарне становище, в якому перебуває населення з обох сторін від лінії розмежування, включаючи доступ до їжі та засобів існування, особливо в умовах пандемії коронавірусу.

  Як відомо, президент України Володимир Зеленський та президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн провели телефонну розмову, де обговорили зусилля України та ЄС у боротьбі з коронавірусом, хід реформ в Україні та співпрацю з метою подолання наслідків постійних дестабілізуючих дій Росії. Політики обмінялися думками щодо ситуації на сході України та підтвердили прихильність повному виконанню Мінських домовленостей і "нормандському формату", а також рішучу підтримку з боку ЄС незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України.

  Як повідомляв 5.UA, США розглянуть питання щодо надання нової воєнної допомоги Україні.

  Попередній матеріал
  "Енергоатом" почав процес проти РФ за втрачені в окупованому Криму активи
  Наступний матеріал
  США вирішили не відновлювати співпрацю з Росією в межах Договору про відкрите небо
  Loading...

  Вакцинували 70% дорослого населення: перша країна ЄС оголосила про набуття колективного імунітету до коронавірусу

  Примусова посадка літака в Мінську: лідери ЄС закликали якомога швидше ввести додаткові санкції проти Білорусі

  Білоруським авіакомпаніям заборонили польоти над Євросоюзом

  Посадка літака у Мінську: як реагує міжнародна спільнота та що загрожує Білорусі – сюжет

  "Північний потік-2" дозволять добудувати, але він ніколи не буде введений в експлуатацію – Огризко

  Примусова посадка літака в Мінську: Литва першою із країн ЄС заборонила всі авіарейси над територією Білорусі