Голосування
Голосування 5 канал

Вибори в Польщі: Дуда і Тшасковський виходять в другий тур – у кого більше шансів на перемогу

Читайте по-русски
Голосування відбулося без несподіванок і з рекордною явкою попри коронавірус

Чинний глава Польщі Анджей Дуда виграв у першому турі президентських перегонів. Лідер набрав найбільшу кількість голосів – майже 44% виборців. За його головного опонента мера Варшави і кандидата від найбільшої опозиційної партії Рафала Тшасковського проголосували трохи більше 30%. Польська Виборча комісія чекає на 63 бюлетені, щоби оголосити остаточні результати виборів. Але ім'я нового президента в країні дізнаються лише за 2 тижні – у другому турі. Як голосувала Польща і хто має більше шансів не перемогу – деталі знає кореспондентка "5 каналу" Маргарита Ситник із Варшави.

Без несподіванок і з рекордною явкою попри коронавірус відбулися вибори у Польщі. Дуда з відривом у 13% голосів перемагає у першому турі свого опонента Рафала Тшасковського. Політичний новачок – журналіст і шоумен Шимон Головня посів третє місце – його хотіли бачити президентом майже 14% поляків. У Польщі кажуть – явка на виборах була високою – на дільниці прийшли 64,4% поляків. Ім'я нового президента стане відоме за 2 тижні після другого туру виборів.

"Мета спільна і сильна – врятувати Польщу, яка має свою гідність, і люди відчувають, що держава представлена гідно. Польщу, інтереси якої для нас є на першому місці", – каже Анджей Дуда, кандидат у Президенти Польщі.

"Ми обираємо між майбутнім і минулим, між тими, хто чесні, і тими, хто хоче лише володіти державою. Ми вибиратимемо між правдою і тими, хто продовжує маніпулювати", – говорить Рафал Тшасковський, кандидат у Президенти Польщі.

Дуда і Тшасковський уже включилися в активну агітацію і до оголошення остаточних результатів першого туру відправилися в регіони. Для них важливий кожен відсоток голосів, бо кандидати наступають один одному на п'яти.

Боротьба розгорається за голос кожного виборця і зараз головне не схибити зі скандальними висловлюваннями і двозначними діями, які можуть посадити рейтинг кандидатів – кажуть польські експерти. 12 липня Польща обиратиме не просто президента. Від цих виборів залежатиме, чи зміниться країна загалом.

У разі перемоги Дуди керівна партія Право і Справедливість продовжуватиме свою політику, яку часто критикують у Брюсселі за наступ на свободу слова і судову систему. Перемога ж Тшасковського дає Польщі надію на ліберальні зміни.

"Це дуже важлива гра, тому що, якщо вірити опозиції, яка каже про недемократичність і авторитарні тенденції правлячої партії, це якраз гра йде про те, що далі буде "Право і Справедливість" робити те, що хоче, маючи більшість у парламенті і маючи свого президента", – відзначає Міхал Потоцький, журналіст "Дженнік Газети Правної".

Обидва кандидати говорять про підтримку санкцій проти Кремля, а також про співпрацю з Україною та важливість її безпеки заради самої Польщі.

Натомість чинний президент Анджей Дуда переконаний, справжня дружба між сусідами можлива, коли будуть вирішені дражливі історичні питання. На його тлі Рафал Тшасковський має більш проукраїнську позицію. Про країну-сусідку він написав у своїй виборчій програмі у розділі "Підтримка стабільності й добробуту України". Мовляв, Київ може розраховувати на Варшаву, бо стабільність України має вплив на безпеку і стабільність Польщі.

Маргарита Ситник, Ігор Антонюк, з Польщі, "5 канал"

Попередній матеріал
Вибух на Позняках: мешканці будинку кажуть, що не можуть потрапити у квартири, які роздавав Зеленський
Наступний матеріал
Зоозахисники попереджають: що робити, якщо знайшли дитинча дикої тварини
Loading...

Свіжа соціологія, сесійний тиждень і голосування в Польщі та Росії – "ІнфоВечір"

Голосувати не "за", а "проти": як COVID-19 змінив політичний розклад у президентських виборах у Польщі

Стало відомо, за яких умов Польща й Україна відновлять авіасполучення на початку липня

У Польщі вперше в світі відеогру внесли до шкільної програми

Польща обмежила міжнародні перельоти – рейси з України потрапили під заборону

На КПП "Шегині" відновили рух транспорту – подробиці