Іран готовий до переговорів зі США та країнами Європи щодо війни росії проти України. Неочікувана та дивна заява пролунала з уст іранського президента Масуда Пезешкіана під час виступу на Генасамблеї ООН. Пезешкіан заявив, що нібито ніколи не схвалював російську агресію, а під час його каденції жодна ракета з Ірану до росії не надійшла. Про їхні "Шахеди", які щодня бомблять українські міста, президент не згадав. Що це за заява з боку Ірану та як її розцінювати, дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Марти Шикули.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Несподівана та інтригуюча заява пролунала з уст іранського президента на Генасамблеї ООН. Виступ Масуда Пезешкіана здивував усіх. Лідер Ірану раптово заявив, що готовий до переговорів із Заходом щодо російсько-української війни. Пезешкіан назвав війну проти України "агресією" та запевнив, що нібито ніколи не схвалював дії кремля.
А ще Пезешкіан заперечив, що його країна надавала ерефії балістичні ракети з часу його каденції, тобто з липня 2024 року. А про іранські безпілотники "Шахеди", які його країна постачає окупантам і які щодня бомблять українські міста, президент забув.
"Президент Ірану не вирішує там велику кількість питань, є там духовні лідери, є Корпус вартових ісламської революції, які впливають на процеси. З іншої сторони, дуже треба обережно ставитися до заяв про мирні перемовини з боку Ірану, про домовленості, бо вже були випадки, коли Іран, перепрошую за сленг, "кидав" світове суспільство у вигляді цієї іранської ядерної угоди, коли домовлялися, але потім Іран не брав і не виконував взяті на себе зобов'язання", – наголосив консультант комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони і розвідки Іван Ступак.
Війна в Україні посприяла пожвавленню співпраці між Іраном та ерефією в низці питань. Тому серйозно ставитися до заяв іранців не варто, кажуть експерти. Нині Іран намагається публічно грати ту роль, яка йому не належить, і гра розрахована на ті країни, які не надто обізнані в ситуації російсько-української війни, кажуть аналітики.
Читайте також: Скандал на Генасамблеї ООН: Грузія не аплодує словам Байдена про підтримку України.
"Або на ті країни, які є такими, що спілкуються з Іраном, підтримують стосунки і Іран намагається довести, що він проти війни. Ну, і плюс тестовий режим. Закидають тезу, що росія може, росія готова сісти, але з урахуванням інтересів росії. Я думаю, що це іранська ініціатива, не в плані, що росіяни попросили зробити цю заяву. Про ці речі вони регулярно за зачиненими дверима говорять. Тому Іран використав можливість озвучити цю заяву, щоб навісити на себе цей ярлик миротворця. І країни, яка готова вирішувати ті чи інші питання за столом перемовин, а не на полі бою", – зауважив політолог Ігор Рейтерович.
Метою заяви іранського президента є спроба домогтися скасування санкцій проти Ірану або принаймні пом'якшити їх.
"Військово-промисловий комплекс – це глобально важливий фактор у війні і таким чином він намагається просто-напросто грати із Заходом. Тобто однією рукою ми продаємо ракети Москві, іншою ми хочемо мирних переговорів і послаблення санкцій. Абсолютно так само, як робила Туреччина, яка надає нам підтримку і наростила товарообіг із російською федерацією в 600%. Там шалені цифри. Наприклад, Сербія, яка є проросійською, ну, її снаряди через треті країни все-таки потрапляють до української армії", – зауважив виконавчий директор Центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло.
Офіційний Київ поки що не відреагував на резонансну заяву іранського президента.
Марта Шикула, "5 канал"
Дивіться також: