wartime.org.ua

Влада РФ підтримувала план перевороту в Чорногорії – The Telegraph

Видання опублікувало фотографії чотирьох чоловіків, які імовірно мали відношення до змови

У 2016 році зі схвалення та підтримки Москви змовники в Чорногорії планували путч і вбивство прем'єр-міністра Міло Джукановіча. У день парламентських виборів озброєна група мала атакувати парламент, а керували змовою офіцери російської розвідки. Про таке пише "Укрінформ" з посиланням на британське видання The Telegraph.

Видання публікує фотографії чотирьох чоловіків, які нібито мали відношення до змови, двоє з них – імовірно росіяни Володимир Попов і Едуард Широков. За даними журналістів, спроба перевороту була зірвана 16 жовтня 2016 року лише за кілька годин до здійснення. Метою змовників був зрив вступу Чорногорії до НАТО.

Підозрювані у спробі перевороту в Чорногорії
Підозрювані у спробі перевороту в Чорногоріїtelegraph.co.uk

У публікації The Telegraph йдеться про те, що спецслужби Великобританії та США зібрали докази того, що Росія мала відношення до змови "на високому рівні". Спробу путчу в Чорногорії обговорювали на своїй першій зустрічі глава МЗС Великобританії Борис Джонсон і держсекретар США Рекс Тіллерсон. Інтерпол веде розшук двох росіян, які мали відношення до організації путчу, зазначається в матеріалі.

Підозрюваний у спробі перевороту в Чорногорії поблизу очільника МЗС Росії
Підозрюваний у спробі перевороту в Чорногорії поблизу очільника МЗС Росіїtelegraph.co.uk

Нагадаємо, у листопаді 2016 року спеціальний головний прокурор Чорногорії Мілівой Катніч заявив, що російські та сербські націоналісти планували насильницькі дії проти уряду Чорногорії, але уряд РФ у цьому участі не брав. За підозрою в підготовці теракту в Чорногорії і Сербії були заарештовані понад 20 осіб, за повідомленнями сербських ЗМІ, з країни було вислано ряд російських громадян. Росія заперечує причетність держструктур до спроби перевороту в Чорногорії.

Попередній матеріал
В ОБСЄ мають намір створити 20 зон безпеки на Донбасі
Наступний матеріал
На сьогодні по Україні синоптики обіцяють до +8 градусів

Екс-заступник голови СБУ: Багато заможних прихильників "ДНР" та "ЛНР" переїхали в Чорногорію

Російським націоналістам закидають підготовку перевороту в Чорногорії

У Росії планували вбивство прем'єр-міністра Чорногорії – ЗМІ