wartime.org.ua

Спроба перевороту в Чорногорії: у прокуратурі країни з’ясували деталі плану росіян

  Громадяни РФ організували злочинну групу, метою якої було вбивство прем'єр-міністра Чорногорії Міло Джукановича

  16 жовтня 2016 року, в ніч парламентських виборів, перед будівлею парламенту, злочинна група, яка підпорядковувалася партії "Демократичний фронт", мала сутички з поліцією. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Vijesti.

  Як повідомляє прокуратура, 26 вересня в Москві відбулася зустріч росіян з представником сербського радикального руху "Сербські вовки" Александром Сінджелічем, де представили план загострення ситуації в Чорногорії.

  Стало відомо, що Сінджелічу було доручено знайти якомога більше людей в Сербії, які будуть перебувати в Чорногорії під контролем колишнього командувача сербської жандармерії Братіслава Дікіча і людей з "Демократичного фронту".

  Прокурор наголошує, що росіяни забезпечили Сінджеліча сумою в 200 тисяч євро та надали зброю та форму. У ході слідства було встановлено, що до злочинної групи належав переселенець із Косово Мірко Велімірович, завдання якого було придбати 50 автоматів, за допомогою яких мали штурмувати поліцію і захопити будівлю парламенту.

  "Після закінчення виборів разом з політиками з "Демократичного фронту" учасники групи мали зібралися на мітингу, викликати конфлікти зі співробітниками поліції і зайняти Асамблею, яку б вони утримували протягом принаймні 48 годин, оголосивши перемогу "Демократичного фронту" та інших опозиційних партій", – йдеться в заяві прокуратури. 

  Слідчі також заявляють, що після провальної спроби організації мітингу в центрі міста Широков 16 жовтня зустрівся із Сінджелічем і запропонував замовити вбивцю на Джукановича в Подгориці. Наразі відомо, що на початку листопада Сінджеліч був знайдений та заарештований у Чорногорії.

  Як повідомляв 5.ua, 27 жовтня 2016 року за інформацією ЗМІ з Сербії була депортована група російських громадян, підозрюваних в причетності до підготовки терактів у Чорногорії в день парламентських виборів. За підозрою у підготовці терактів у Чорногорії були затримані близько 20 громадян Сербії. Прем'єр-міністр Сербії заявив, що були виявлені ще кілька груп, які "діяли в координації з іноземцями". Згодом з'явилися дані, що у Росії планували вбивство прем'єр-міністра Чорногорії

  Попередній матеріал
  Брифінг голови СБУ Василя Грицака та генпрокурора Юрія Луценка щодо спроби викрадення людини – відео
  Наступний матеріал
  "Досить кошмарити людей": Гройсман доручив перевірити п'ять найбільших підприємств ТКЕ на чесність формування тарифів

  У Росії планували вбивство прем'єр-міністра Чорногорії – ЗМІ

  Російським націоналістам закидають підготовку перевороту в Чорногорії

  Туреччина вимагає 1900 років ув’язнення для проповідника, якого звинуватили в організації перевороту

  Збитки Туреччини від спроби перевороту склали понад $100 млрд