expres.ua

Туреччина вимагає 1900 років ув’язнення для проповідника, якого звинуватили в організації перевороту

  Анкара впевнена, що Гюлен разом і більш як сотнею однодумців створив озброєну терористичну організацію

  Два довічних ув’язнення та 1900 років позбавлення волі вимагає прокуратура Туреччини для проповідника Фетхуллаха Гюлена. Його обвинувачують у спробі державного перевороту, що сталася місяць тому.

  Обвинувальний висновок на двох із половиною тисячах сторінок передали до Вищого кримінального суду. За висновками прокуратури, разом і більш як сотнею однодумців Гюлен створив озброєну терористичну організацію, фінансував тероризм та організував спробу змінити конституційний лад.

  Окрім того, Гюлена обвинувачують у шахрайстві та спекулюванні на релігійних почуттях громадян. Головним доказом його вини суд вважає участь  послідовників у заколоті. У постанові  зазначається, що "терористична організація гюленістів" діяла під час заворушень  злагоджено та чітко.

  Нині Гюлен перебуває у США і свою причетність заперечує. Туреччина надіслала запит на екстрадицію. Однак Вашингтон відмовляється видавати проповідника поки не отримає доказів його вини.

  Як повідомляв 5.ua, в результаті спроби військового державного перевороту, яка відбулася 15 липня, загинули понад 270 людей. Після цього тисячі імовірних прихильників Гюлена були арештовані або звільнені з державних посад. Західні країни розкритикували реакцію турецької влади на спробу перевороту. Президент Туреччини, у свою чергу, заявив, що готовий повернути у країні смертну кару.

  Попередній матеріал
  Акція справжньої кримчанки: мисткиня 3 дні житиме на плоті неподалік столичного Річкового вокзалу
  Наступний матеріал
  На Рівненщині СБУ затримала голову сільради на хабарі в 500 тис. грн
  Теги:
  Loading...

  У Туреччині поліція видала ордери на арешт 120 топ-менеджерів

  Ердоган збирається схвалити повернення Туреччини до смертної кари

  У Туреччині заочно заарештували опозиціонера Гюлена

  Чистки в Туреччині поширились на науковців та діячів спорту