wartime.org.ua

У Росії планували вбивство прем'єр-міністра Чорногорії – ЗМІ

  Метою було знищення прем'єр-міністра та допомога опозиційній партії зайняти лідерство, наголосив прокурор країни

  Спроба спецслужб Росії дестабілізувати ситуацію в Чорногорії і здійснити переворот у країні у день парламентських виборів, 16 жовтня, також передбачала вбивство прем'єр-міністра країни Міло Джукановича. Про це заявив у неділю спеціальний прокурор з організованої злочинності Мілівоє Катніч, повідомляє "Укрінформ" з посиланням на Reuters.

  "Метою було знищення прем'єр-міністра та допомога опозиційній партії зайняти лідерство в парламенті", – заявив Катніч.

  Він уточнив, що вбити Джукановича мав добре натренований стрілок на довгі відстані. За словами прокурора, організаторами кримінального угруповання були російські націоналісти, а саме угруповання формувалося на територіях Чорногорії, Сербії та Росії.

  Водночас, Катніч не назвав опозиційну партію, яку, за версією прокуратури, мали привести до влади російські націоналісти.

  Як повідомлялося, раніше прем'єр-міністр Чорногорії Міло Джуканович звинуватив Росію у фінансуванні кампанії проти приєднання Чорногорії до НАТО, яку проводить опозиція, і зазначив, що Москва розцінювала парламентські вибори, які відбулися 16 жовтня, як останній шанс покласти край зусиллям Балкан в інтеграції в НАТО і ЄС.

  Водночас, влада Сербії депортувала кількох громадян РФ за участь в підготовці терористичних акцій в Чорногорії під час парламентських виборів 16 жовтня. Згідно з даними слідства, група зловмисників готувала захоплення будівлі Скупщини Чорногорії, що взяла курс на НАТО і ЄС, стрілянину по учасниках мітингу проросійської опозиції з метою спровокувати хаос і штурм парламенту.

  Згідно з даними ЗМІ, з метою вирішити ситуацію, що склалася, до Бєлграда спеціально приїжджав секретар Радбезу РФ Микола Патрушев, який зустрівся зі всім керівництвом республіки, а переговори пройшли в суворо закритому режимі.

  Попередній матеріал
  У Харкові анонім "замінував" ринок і залізничний вокзал – евакуйовано близько 1,5 тисяч людей
  Наступний матеріал
  Масовий протест у Гонконгу: Тисячі людей вийшли на вулиці проти запланованих змін до Конституції

  У Чорногорії відбуваються парламентські вибори

  Польща ратифікувала протокол вступу Чорногорії в НАТО

  Чорногорія стає членом НАТО

  Опозиційна партія "Демократичний фронт" організувала антиурядовий мітинг у Чорногорії

  НАТО офіційно запросило Чорногорію до вступу в Альянс

  У Чорногорії колишній концтабір можуть перетворити на розкішний курорт