pikio.pl

Російським націоналістам закидають підготовку перевороту в Чорногорії

  За даними прокуратури в Подгориці, група "російських націоналістів" з РФ, Сербії та Чорногорії готувала у країні державний переворот. План включав убивство прем'єр-міністра і приведення до влади проросійської коаліції

  "Російські націоналісти" планували здійснити державний переворот під час виборів у Чорногорії в жовтні. Про це заявив спеціальний державний прокурор країни з питань організованої злочинності Чорногорії Мілівоє Катнич. План, за його словами, включав зокрема вбивство прем'єр-міністра країни Міло Джукановича та приведення до влади проросійської коаліції, повідомляє видання DW.

  Переворот, за даними прокуратури, готувала група, яка налічувала близько 50 осіб із Росії, Сербії та Чорногорії. "Мета полягала в тому, щоб зупинити Чорногорію на її євроатлантичному шляху, зокрема, перешкодити вступу до НАТО", – зазначив Катнич.

  Водночас прокурор заявив, що у слідства немає свідчень того, що Москва на державному рівні підтримувала цей план. "Ми будемо продовжувати співпрацю з Росією у рамках розслідування, тому що організаторами цієї злочинної групи є громадяни Росії", – пояснив прокурор.

  Чотирнадцять затриманих підозрюваних, зокрема і колишній командувач сербськими силами спеціального призначення, залишатимуться під вартою терміном в один місяць, шестеро – випущені на волю.

  За даними місцевих ЗМІ, один із можливо головних організаторів, Александар Сінделич, воював на боці проросійських сил у війні на сході України.

  Нагадаємо, згідно з даними ЗМІ, з метою вирішити ситуацію, що склалася, до Бєлграда спеціально приїжджав секретар Радбезу РФ Микола Патрушев, який зустрівся зі всім керівництвом республіки, а переговори пройшли в суворо закритому режимі.

  Попередній матеріал
  У Польщі війська НАТО тренуватимуться поряд із кордоном з Росією
  Наступний матеріал
  На кліматичній конференції у Марокко зібрались представники майже 200 країн
  Loading...

  У Росії планували вбивство прем'єр-міністра Чорногорії – ЗМІ

  У Чорногорії відбуваються парламентські вибори