5.ua

Вірменський президент здивувався, що його союзники не мають спільної позиції по Криму

  Президент Вірменії Серж Сарксян вважає "дивним", що у країн Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) немає єдиної позиції стосовно Криму.
  Про це він сказав 8 травня в Кремлі в ході зустрічі за участю президента РФ Володимира Путіна, президента Білорусі Олександра Лукашенка, президента Таджикистану Емомалі Рахмона і президента Киргизії Алмазбека Атамбаєва.

  "Вірменія виходить із принципової необхідності зіставлення наших позицій щодо найважливіших для держав - членів ОДКБ питань при їх обговоренні в міжнародних і регіональних організаціях", - сказав Сарксян.

  За його словами, цей підхід був в основі вірменської позиції при голосуванні в різних організаціях після подій серпня 2008 року (грузинсько-російська війна – Ред.).

  "Ми ясно уявляли, що з одного боку, йдеться про наші союзницькі відносини, а з іншого боку, йдеться про нашу сусідню країну, де у нас велика громада, кілька сотень тисяч осіб, про країну, через яку йде близько 75% усіх поставок до Вірменії, - сказав Саргсян, - Так було й тепер при голосуваннях щодо української кризи і в ООН, і в Раді Європи. Я думаю, що ми повинні жорстко домовитися про координацію наших зовнішньополітичних дій, тому що виходить дещо дивно".

  При цьому вірменський президент нагадав, що Вірменія чітко заявила: проведення референдуму в Криму "в нашому прочитанні є черговим прикладом реалізації права народу на самовизначення шляхом вільного волевиявлення".

  За його словами, Вірменію турбує зростання насильства в Україні, так там проживає більше півмільйона вірмен.

  "Із відчуттям глибокого жалю відзначаємо, що ці події призвели до загибелі людей. Виходимо з того, що кризу має бути вирішено виключно мирними засобами, за допомогою широкого діалогу, в першу чергу в самому суспільстві, а також переговорів на основі Статуту ООН і міжнародного права на основі домовленостей, досягнутих у Женеві 17 квітня цього року", - сказав Сарксян.

  Як повідомлялось раніше, 27 березня Генасамблея ООН прийняла резолюцію про невизнання проведеного 16 березня "референдуму" в Криму про відділення від України та подальшої анексії півострова Росією. За резолюцію проголосували 100 членів Генасамблеї, утрималися - 58, а 11 проголосували проти, зокрема проти були РФ, Білорусь, Зімбабве, Венесуела, Сирія, Болівія, Вірменія, Північна Корея, Куба, Нікарагуа, Судан.
  Попередній матеріал
  НАТО планує подальші кроки для підсилення безпеки у Східній Європі
  Наступний матеріал
  Влада України ініціює проведення "загальноукраїнських круглих столів"