5.ua

Влада України ініціює проведення "загальноукраїнських круглих столів"

  Голова Верховної Ради  та в.о. президента України Олександр Турчинов та Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк оприлюднили спільну заяву, згідно з якою влада в країні оголошує проведення "загальноукраїнських круглих столів". Відповідний текст заяви розміщено на "Урядовому порталі" ввечері 8 травня.


  "Сьогодні ми оголошуємо про ініціативу проведення загальноукраїнських круглих столів національної єдності. Ми готові до розмови з усіма, хто має легітимні політичні цілі і готовий відстоювати їх законними засобами – з тими, хто не має крові на своїх руках. Ми запрошуємо представників усіх політичних сил з усіх регіонів, громадянського суспільства, наукових кіл до діалогу з усіх питань та викликів, які постають зараз перед українським народом". – сказано в спільній заяві.

  Серед цих питань, які пропонуються для обговорення:  децентралізація влади, реформа місцевого самоврядування, забезпечення належного балансу між гілками влади, забезпечення розширених гарантій захисту прав національних меншин, реформа правовідносин між державою та суспільством, включаючи реформування судової і правоохоронної системи.

  Метою діалогу Турчинов та Яценюк  назвали формування національного консенсусу з ключових для українського суспільства проблем. Напрацьовані пропозиції за участю всіх політичних сил будуть імплементованіВерховною Радою України, у тому числі через механізми внесення змін до Конституції та законодавства України.

  "Для забезпечення найбільш ефективного перебігу цього процесу ми вважаємо за доцільне також залучити досвід Організації з безпеки та співробітництва в Європі, яка вже багато зробила для стабілізації ситуації в Україні, у тому числі надаючи спостерігачів для неупередженого та об’єктивного інформування міжнародного співтовариства про події в Україні. Розраховуємо, що всеохоплюючий характер ОБСЄ, учасниками якої є 57 країн, у тому числі і наша держава, і США, країни ЄС, і Російська Федерація, сприятиме формуванню максимально сприятливих умов для проведення круглих столів", - впевнені керівники уряду та парламенту України.
  Попередній матеріал
  Вірменський президент здивувався, що його союзники не мають спільної позиції по Криму
  Наступний матеріал
  Українські силовики не будуть діяти як росіяни в Чечні