5.ua

НАТО планує подальші кроки для підсилення безпеки у Східній Європі

  Північноатлантичний Альянс планує подальші  кроки щодо посилення колективної безпеки союзу.
  Про це 8 травня заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен під час спільної прес-конференції з прем’єр-міністром Естонії.

  "Щодо подальших кроків, то наразі ми ще не маємо конкретного рішення. Але зараз ми думаємо над наступними кроками щодо посилення колективної безпеки. І ці майбутні кроки можуть включати модернізацію планів захисту, нові плати захисту, розширення військових навчань та подальше розгортання військ", – говорить Расмуссен.

  Поки що ж НАТО посилило свою присутність у східних країнах-членах Альянсу, зазначає Расмуссен.

  "Ми розгортаємо війська у країнах Балтії. Ми посилюємо патрулювання повітряного простору. Зараз ви бачите більше військових літаків над країнами Балтії. Також ми збільшуємо кількість кораблів у Балтійському морі. Також проводяться наземні навчанн", – наголосив генсек НАТО.

  Як відомо, 28 квітня до Естонії прибуло 150 американських військових. Загалом до Польщі та країн Балтії було направлено 600 американських солдат для посилення східних кордонів НАТО.

  Британія та Франція 28 квітня направили до цих країн вісім військових літаків для посилення патрулювання повітряного простору.

  Раніше НАТО оголосило про посилення охорони повітряного простору, моря та суші у країнах Східної Європи, щоб протистояти можливій російській агресії.
  Попередній матеріал
  Турчинов доручив силовикам забезпечити охорону виборів президента
  Наступний матеріал
  Вірменський президент здивувався, що його союзники не мають спільної позиції по Криму