Верховний суд Великої Британії підтримав винесене в листопаді рішення Високого суду Лондона щодо заборони уряду запускати переговори про вихід з ЄС без дозволу парламенту. Про це повідомляє ВВС.
Водночас юристи уряду Терези Мей стверджують, що парламент прийняв законодавство про референдум, усвідомлюючи, до чого це може привести, та не зажадав для себе остаточного слова. При цьому під час слухань у Верховному суді питання, чи виходити Британії з ЄС, не розглядалося – всі сторони дійшли згоди, що воно було вирішене на референдумі 23 червня 2016 року. Зауважимо, раніше група позивачів звернулася до Високого суду Лондона, наполягаючи, що процедуру виходу з ЄС має запускати парламент. Суд задовольнив позов, після чого уряд подав апеляцію до Верховного суду.
Згодом голова МЗС Британії Борис Джонсон заявив, що уряд Великої Британії налаштований розпочати процедуру виходу з Євросоюзу до кінця березня, як і планувалося раніше, незважаючи на необхідність отримання згоди парламенту. Про це він написав на своїй сторінці у Twitter.
"Верховний суд вже висловився. Тепер парламент повинен підтвердити волю людей – ми запустимо статтю 50 (Лісабонського договору) наприкінці березня. Ми рухаємося вперед!" – написав Джонсон.
Зауважимо, очікується, що парламент дасть свою згоду до 31 березня. Саме ця дата була встановлена урядом як крайній термін для початку процедури виходу з ЄС.
Як повідомляв 5.ua, референдум щодо виходу Великої Британії з Євросоюзу відбувся ще у червні 2016 року. Нагадаємо, 24 червня на сайті петицій до британського парламенту й уряду розмістили звернення про проведення повторного референдуму щодо членства Великої Британії в Євросоюзі. Кількість тих, хто підтримав петицію, перевищила 4 млн. Додамо, 28 червня у Лондоні відбулася численна акція противників Brexit. Там вони скандували гасла, серед яких були "Проголосуйте проти" і "Борис ніколи, ЄС назавжди", маючи на увазі Джонсона.