Санкції
Санкції 5 канал

Велика Британія запровадила санкції проти 14 російських громадян

  Читайте по-русски
  Окрім росіян, у санкційному списку опинилися громадяни інших країн

  Через пов'язаність зі справою загиблого в московському СІЗО юриста Сергія Магнітського, а також імовірним розкраданням 230 мільйонів доларів з російського бюджету Велика Британія запровадила санкції проти 14 російських громадян.

  Зазначається, що саме цю справу і розслідував Магнітський. Санкції запровадили вперше на підставі британського аналога американського "закону Магнітського". Це закон про санкції і боротьбу з відмиванням коштів. Його схвалили 2018 року, і він набув чинності після виходу Британії з ЄС. У списку, який опублікувало британське МЗС, – 22 особи.

  Окрім росіян, це також громадяни Арабських Еміратів, Нікарагуа, Гватемали та Гондурасу. Тепер їм усім заборонять в'їжджати до країни та заморозять активи на території Сполучного Королівства. Аудитор Сергій Магнітський стверджував, що розкрив корупційну схему виведення коштів з російського бюджету. Його заарештували в Росії у справі про ухилення фонду Браудера від сплати податків. А у в’язниці, імовірно, навмисно довели до смерті. 2012 року США ухвалили "закон Магнітського". Він дозволяє вводити персональні санкції проти росіян, причетних до порушення прав людини. Згодом документ набув глобального характеру. До списку увійшли громадяни Росії та інших країн, не пов’язані безпосередньо зі справою Магнітського.

  "Корупція має корозійну дію, оскільки уповільнює розвиток, виснажує багатство бідніших країн і утримує їхніх людей у пастці бідності. Вона отруює криницю демократії", – наголосив міністр закордонних справ Британії Домінік Рааб.

  Нагадаємо, Європейський Союз запровадив санкції проти двох громадян Росії, які підозрюються у зв'язках з ісламськими терористами. 

  Попередній матеріал
  У МОН поки не мають претензій до захисту дисертації Киви
  Наступний матеріал
  Річний продукт у дії: Кабмін очікує зниження цін на газ уже влітку
  Loading...

  П'ятничні засідання РНБО: чим може обернутися для Зеленського санкційна завзятість

  РНБО анонсувала нові персональні санкції проти контрабандистів та законопроєкт про олігархів

  США ввели нові санкції проти Росії

  РНБО в таємному режимі обговорить ситуацію на Донбасі і не тільки – подробиці

  Європа планує запровадити нові санкції проти Росії через скупчення військ біля кордонів з Україною

  Щотижневі засідання РНБО потрібні, щоб зупинити падіння рейтингу Зеленського – Денисенко в "Гончаренко рулить"