Денис Шмигаль
Денис Шмигаль 5 канал / Час. Підсумки тижня

Річний продукт у дії: Кабмін очікує зниження цін на газ уже влітку

  Читайте по-русски
  Конкуренція має підштовхнути газопостачальників знизити тарифи, переконані урядовці

  В українському уряді очікують, що "Нафтогаз" та інші компанії-постачальники газу влітку знизять ціни на річний продукт. Про це на своїй сторінці у Facebook написав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

  "З 1 травня державна компанія НАК "Нафтогаз України" пропонує за річним тарифним планом газ ціною 7,96 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу. Але уряд очікує, що "Нафтогаз" та інші компанії влітку знизять ціни на річний продукт. Адже вони зацікавлені збільшувати або захищати свою частку на ринку та боротися за споживача. Саме конкуренція має підштовхнути газопостачальників знизити тарифи", – зауважив голова уряду.

  Як відомо, від 1 травня в Україні запрацює так званий річний продукт. Йдеться про фіксовану ціну на газ, яка діятиме для українців наступні 12 місяців. Компанія не зможе підвищити оголошену ціну, однак спроможна знизити її в межах річного продукту.

  "Тобто влітку, коли ціна на газ на європейських хабах традиційно почне знижуватися, в українських компаній з’явиться більше можливостей для зниження ціни", – пояснив Шмигаль.

  За його словами, річний продукт – це європейська практика та "ринковий інструмент". Він має на меті захистити споживача від коливань ціни на газ. Для постачальника річний продукт – це "стабільність та можливість дуже чітко розуміти та прогнозувати свої витрати". Українці натомість зможуть і надалі обирати та змінювати постачальника за критеріями ціни та якості послуг.

  Як інформував 5.UA, напередодні в "Нафтогазі" оприлюднили річний тариф на газ для населення. Для споживачів цієї компанії 1 кубометр блакитного палива коштуватиме 7 гривень 96 копійок. Це ціна без урахування вартості доставки. На цей тариф клієнтів переводять автоматично.

  Попередній матеріал
  Велика Британія запровадила санкції проти 14 російських громадян
  Наступний матеріал
  Пентагон успішно відправив у космос чергову ракету
  Loading...