Біг Бен у Лондоні
Біг Бен у Лондоні 5 канал

Велика Британія схвалила вже другу вакцину від коронавірусу – подробиці

Читайте по-русски
Вона дешевша й простіша у зберіганні – для неї підходять температури звичайних холодильників

Другу вакцину проти коронавірусу затвердила Велика Британія. Це препарат компанії AstraZeneca та дослідників Оксфордського університету. Регулятор лікарських засобів визнав його безпечним та ефективним.

На початку грудня в Об'єднаному королівстві почали масове щеплення німецько-американською сироваткою BioNTech-Pfizer. Використання другої вакцини, кажуть в уряді, буде внеском у боротьбу з пандемією.

Історією успіху для Великої Британії, і перемогою для всіх –назвав схвалення нової вакцини проти коронавірусу міністр охорони здоров'я Великої Британії Метью Генкок. Вона дешевша й простіша у зберіганні – для неї підходять температури звичайних холодильників.

Вакцинація розпочнеться вже в понеділок. Станом на зараз Велика Британія замовила 100 мільйонів доз оксфордського препарату. Разом із німецько-американською, цього має вистачити для вакцинування всіх охочих дорослих громадян двома дозами. Сироватка цілком безпечна. Її перевірили усі відповідні органи у Сполученому королівстві.

"Ми схвалили вакцину AstraZeneca для щеплення людей, віком від 18 років, із двома стандартними дозами з інтервалом від 4 до 12 тижнів. Я наголошую: безпека громадян завжди залишається на першому місці. Ми схвалили другу вакцину після ретельної та наукової перевірки всіх доказів безпеки, якості та ефективності вакцини. Також проводитимемо незалежне лабораторне тестування кожної партії, щоби переконатися, що вона відповідає однаковим стандартам безпеки та якості", – пояснив виконавчий директор агентства з лікарських засобів Джун Рейн.

Вакцину розробили ще на початку 2020 року. Перші добровольці отримали ін'єкції у квітні. По тому стартували масштабні клінічні випробування. Ефективність препарату підтвердили на 70%.

На початку грудня Велика Британія першою у світі схвалила вакцину компаній Pfizer та BioNTech і почала масове щеплення. А новий препарат компанії AstraZeneca дасть змогу суттєво збільшити кількість щеплень і пришвидшити вакцинацію.

Останніми днями Велика Британія знову б'є коронавірусні рекорди. 29 грудня в країні зафіксували понад 53 тисячі випадків захворювання на коронавірус. 30 грудня – ще понад 50. І більшість із них – це саме новий штам, який вважають більш заразним. Британські лікарні працюють ледь не цілодобово. Персонал просять відкласти свої відпустки. А лондонські швидкі отримують стільки ж викликів, як під час першої хвилі коронавірусу навесні.

Через це Велика Британія знову посилила карантинні обмеження. Ще більше регіонів переходять до четвертої зони небезпеки. Вона передбачає, що людям слід залишатися вдома, працюватимуть лише магазини, що продають товари першої потреби, зачиняються заклади краси, культури, харчування, а людям заборонено зустрічатися з тими, хто мешкає в інших домогосподарствах, і подорожувати між зонами. Хоча більшість британців дуже чекали на послаблення обмежень на новорічні свята.

Попередній матеріал
В Андріївській церкві відбулася світова прем'єра віднайдених симфоній композитора Березовського
Наступний матеріал
"Бюджет на 2021 рік – це фінансування "сєбя любімого": лідер "ЄС" про пріоритети чинної влади
Loading...

Початок кінця пандемії: у Великій Британії починається масова вакцинація проти коронавірусу

Велика Британія вже отримала перші дози вакцини від коронавірусу: кого щепитимуть першими

Британія готується до масової вакцинації населення від COVID-19

Британія вже отримала перші партії, Франція і Португалія – на черзі: як світ готується до вакцинації від COVID-19

Першу партію вакцини проти коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech уже доставили у Велику Британію

Велика Британія першою у світі схвалила вакцину від Pfizer та BioNTech проти COVID-19