Вакцина
Вакцина Shutterstock

Британія вже отримала перші партії, Франція і Португалія – на черзі: як світ готується до вакцинації від COVID-19

Читайте по-русски
До Різдва вакцину планує отримати і США

Перші партії вакцин від коронавірусу прибули до Великої Британії. Королівство першим з усіх країн розпочне щеплення населення. Тим часом Франція та Португалія ще чекають на дозвіл для препарату, втім уже пообіцяли зробити щеплення безплатним. Як у світі готуються до масової вакцинації від COVID-19, розкажуть міжнародні кореспонденти "5 каналу".

Вакцини наближаються. Вже кілька днів у соцмережах жартують із приводу цьогорічних подарунків під ялинку. Мовляв, щороку в рекламі на вантажівці мчить Санта з "солодким напоєм", а цього разу замість нього – вакцини. Втім інтернет-мем геть не такий і віртуальний. Перша партія порятунку від коронавірусу вже приїхала до Великої Британії. Препарат компаній Пфайзер та Біонтек доправили ваговози з Бельгії через тунель під Ла-Маншем.

Вже з понеділка Лондон розподілить вакцини між пів сотнею лікарень та розпочне щеплення. Перші в черзі на імунізацію – люди, старші за 80 років. Далі – пенсіонери. Королівство замовило 40 мільйонів доз. Цього вистачить, щоби щепити 20 мільйонів людей. Вакцину Pfizer та BioNTech слід перевозити за температури мінус 70 градусів і нижче. Для цього виробник надав спеціальні термокоробки. Одна така вміщує до 5 тисяч доз. У деякі країни препарат відправлятимуть літаками. Тож в аеропорту Бельгії посилено готуються до "вакцинного цунамі".

"Обсяги поставок будуть величезними. Аеропортом пронесеться цунамі з вакцин, тому мусимо бути добре готові. Інакше дуже легко щось загубити", – каже директор Air Cargo Belgium.

Велика Британія стала першою країною у світі, яка схвалила вакцину від коронавірусу. В Євросоюзі ліцензію сподіваються видати до 29 грудня. Паралельно розглядають також заявку американської компанії Moderna. Її вакцина захищає від коронавірусу щонайменше 3 місяці – твердять розробники, однак значно менш вимоглива до мінусових температур. Це дуже полегшує транспортування. Тим часом Франція заявила: вакцинація буде безплатною. Першими ін'єкції отримають люди з груп ризику, зокрема, особи похилого віку.

"Ми будемо платити лише за сам препарат. Вакцинація ж буде безкоштовною для всіх. На щеплення у бюджеті країни на 2021 рік закладено півтора мільярда євро", – зазначив Жак Кастекс, прем'єр Франції.

Не брати з громадян коштів за вакцину обіцяє і влада Португалії. Тамтешній уряд замовив 22 мільйони доз. Цього вистачить для 11 мільйонів людей, адже кожен має вакцинуватися двічі. Країна вже уклала угоди з трьома компаніями.

"Португалія зможе розпочати вакцинацію в січні. Вакцини будуть розповсюджуватися через національну службу здоров'я та будуть доступні для всіх регіонів", – сказала міністерка здоров'я Португалії Марта Темідо.

До Різдва отримати перші партії вакцини планують і Сполучені Штати. До кінця року планують щепити 20 мільйонів людей. А з початком 2021-го препарати від коронавірусу почнуть отримувати й інші держави. Зокрема, й Україна. Частину Київ отримає за спрощеною процедурою COVAX. Це міжнародний фонд під опікою ВООЗ, який гарантує країнам рівний доступ до вакцин від коронавірусу. До нього долучилися майже 2 сотні держав. 

Христина Катарина, Вероніка Орєхова, "5 канал"

Попередній матеріал
Скандал у моргу Запоріжжя: для тіл померлих від COVID-19 немає місць – подробиці
Наступний матеріал
Відставки в Кабміні: під ким захиталося крісло і з ким "слуги" можуть об’єднатися в коаліцію
Loading...

Скандал у моргу Запоріжжя: для тіл померлих від COVID-19 немає місць – подробиці

"Із Netflix така схема не працює": які професії почали процвітати на карантині

"Там посмикали, там посмикали": влада досі не досягла результатів у боротьбі з COVID-19 – Полтава

"Ми не бачимо наукового підходу": депутат розповів про помилки влади у боротьбі з коронавірусом

"На Новий рік і так менше контактів": нардеп розповів, у якому разі варто вводити локдаун на свята

Ситуація контрольована та не потребує суворих обмежень: Зеленський заявив, що локдауну в грудні не буде