Володимир Цабаль
Володимир Цабаль 5 канал

"На Новий рік і так менше контактів": нардеп розповів, у якому разі варто вводити локдаун на свята

Читайте по-русски
Необіхдність вводити локдаун залежить від справжньої чисельності хворих, вважає Цабаль

Уряд має керуватися цифрами і практиками, які зараз використовують в Європі – лише тоді Україна зможе подолати карантин, вважає народний депутат від "Голосу" Володимир Цабаль. Про це він сказав в ефірі програми "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова на "5 каналі".

За його словами, три-чотири тижні тому серед суспільства панувала думка, що локдаун вводити не треба, хоча динаміка захворюваності свідчила про протилежне.

"Зараз розмова пішла про те, що, напевно, локдаун потрібен – вже всі, кого не запитаєш, згодні, що потрібен локдаун. Хоча дивлячись на цифри і розуміючи, що будуть Новорічні свята, а на Новий рік люди в середньому і так мають на третину менше контактів – без карантину", – наголосив Цабаль.

За його словами, треба добре обрахувати, чи справді потрібні жорсткі заходи в цей період – можливо, жорсткий карантин вводити не варто, оскільки на Новий рік у нас природній локдаун.

"Потрібно подивитись на реальні цифри. А реальні цифри нам зараз показують, що в нас навіть кількість ідентифікованих хворих більше 2%. Ми ж не знаємо, скільки насправді захворіло людей. Якщо це 5% – це один сценарій, тоді, напевне, локдаун потрібен. А якщо в нас уже 10% українців захворіло, тоді насправді вже жоден локдаун не допоможе, і потрібні більш точкові заходи – заходи по підготовці системи охорони здоров'я тощо", – наголосив нардеп.

Нагадаємо, Максим Степанов заявив, що МОЗ пропонуватиме уряду ввести плановий жорсткий карантин із максимальними обмеженнями, починаючи з перших чисел січня, тривалістю на три тижні.

Дивіться повну версію програми:

Попередній матеріал
ООН: Україна може стикнутися з найгіршою рецесією десятиліття, через що понад 9 млн людей опиняться в бідності
Наступний матеріал
Як чинити, якщо втратили роботу – алгоритм дій
Loading...