Андрій Полтава
Андрій Полтава 5 канал

"Там посмикали, там посмикали": влада досі не досягла результатів у боротьбі з COVID-19 – Полтава

Читайте по-русски
В Україні покращення статистики пов'язане зі зменшенням кількості тестів, а не зниженням захворюваності, вважає блогер

Позитивний вплив локдауну може бути меншим, ніж наслідки для економіки та бізнесу, вважає блогер і громадський діяч Андрій Полтава. Про це він сказав в ефірі програми "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова на "5 каналі".

За словами Полтави, в української влади має бути конкретний план дій у боротьбі з коронавірусом – і щодо підтримки медиків, і щодо оснащення лікарень, і щодо інших аспектів.

"Я хочу чути, що ми на ринку скупили всі апарати штучної вентиляції легень – навіть ті, що ще зараз виробляються", – сказав блогер.

"А вони там посмикали, там посмикали. Як це обґрунтовано? Міністр спочатку каже, що локдаун вихідного дня ніяк не допоміг. Потім йому там надавали штурханів, сказали: "Ну що ти мелеш, давай кажи, що все нормально". Він прийшов, і інше розказує", – зазначив Полтава.

За його словами, в Україні покращення COVID-статистики відбувалося не через зменшення кількості хворих, а через скорочення кількості зроблених тестів на коронавірус.

"Згадую, Полтавщина, радянські часи, з колгоспу дзвонять і кажуть: "У нас проблема, у нас дохнуть корови". Ті кажуть: "Намалюйте на корівнику жовтий трикутник". Ті дзвонять: "Дохнуть корови". Каже: "Давайте червоний прямокутник на стіні – точно повинно допомогти". Дохнуть корови. Вони там ще щось пропонують, ті дзвонять, кажуть: "Проблема вирішилась, корови всі здохли". "Ті кажуть: "От шкода, стільки ще було цікавих ідей". От у нас зараз наші керівники – Зеленський, його команда – вони діють за цим принципом", – наголосив блогер.

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що карантин вихідного дня в Україні не дав очікуваного ефекту. Тепер у МОЗ збираються після Нового року запровадити повний локдаун. На думку Степанова, найдоцільніше оголосити суворий карантин із перших чисел січня на три тижні.

Дивіться повний випуск програми:

Попередній матеріал
"Ми не бачимо наукового підходу": депутат розповів про помилки влади у боротьбі з коронавірусом
Наступний матеріал
"Із Netflix така схема не працює": які професії почали процвітати на карантині
Loading...