Петро Порошенко
Петро Порошенко Facebook / Петро Порошенко

"Бюджет на 2021 рік – це фінансування "сєбя любімого": лідер "ЄС" про пріоритети чинної влади

Читайте по-русски
П'ятий президент України зауважив, що пан Зеленський переймається насамперед особистими інтересами, ніяк не може обходитися без кортежів, державної дачі й літаків і підтримує ДБР, яке чинить тиск на армію й опозицію та прикриває оборудки топчиновників

Чинна влада наступного року збирається фінансувати насамперед Офіс президента і правоохоронні органи, а не армію і медицину. Про пріоритети держави на 2021 рік розповів у ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" п'ятий президент України і лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко.

"Бюджет – це пріоритети держави і пріоритети влади на весь наступний рік. Можна скільки завгодно говорити, як ви любите вчителів, і обіцяти їм $4 тис. заробітної платні, говорити, як ви любите лікарів і медичних працівників, як ви любите ФОПів чи як ви любите армію. Але влада має продемонструвати це через механізм бюджету", – сказав політик.

Він додав, що 5 років поспіль попередня влада забезпечувала у важких умовах війни перший пріоритет – це сектор оборони і безпеки. Зараз, за його словами, є другий пріоритет – протидія коронавірусу і забезпечення захисту народу України від наслідків пандемії, а також підтримка медичної галузі. Третім пріоритетом Петро Порошенко назвав підтримку економіки.

"Ми твердо наголошуємо на тому, що влада має забезпечити те, щоб малий та середній бізнес, який через непрофесійні дії влади опинився на межі існування, міг точно розраховувати на державну підтримку", – зазначив він.

За словами Порошенка, зараз чинна влада збирається фінансувати насамперед Офіс президента.

"Тобто це фінансування "сєбя любімого" пана Зеленського. Він ніяк не може обходитися без кортежів, без державної дачі, без літаків. Друга позиція – це силовики і правоохоронні органи. Тут першим отримає ДБР, яке займається тиском на армію, опозицію і прикриттям оборудок людей із чинної влади. Зростає фінансування Офісу генерального прокурора, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії, Служби безпеки України та інших силових підрозділів. Насамперед це робиться за рахунок армії", – зазначив він.

Петро Порошенко наголосив, що якщо не буде сильної армії, якщо не буде мотивованої армії з високим моральним рівнем, якщо не буде армії з потужною підтримкою суспільства і влади, то ніякої внутрішньої і міжнародної політики під час війни чинна влада провадити не може.

"На жаль, чинна влада просто боїться і не розуміє армії. Тому вона не проводить військові паради, тому вона заарештовує військовослужбовців, починаючи від Riffmaster'а (музикант і військовослужбовець Андрій Антоненко – ред.) і завершуючи генералами Назаровим та Дроздовим. Це є ставлення до армії. Дуже шкода, що в чинної влади такі пріоритети", – зазначив лідер "Європейської солідарності".

Петро Порошенко додав, що "Європейська солідарність" вимагала перерозподілити кошти бюджету на лікарів і на армію.

"У 2021 році, очевидно, переглядатимуть бюджет. Треба чесно підходити до людей. Якщо у вас на сьогоднішній день не вистачає грошей, то ви маєте виходити і чесно казати по секвестру. Передусім, наприклад, це стосується державного оборонного замовлення, яке було недофінансоване вже у 2020 році. По-друге, ми побачимо, наскільки вплинуть на економіку наслідки локдауну та COVID-19", – підсумував п'ятий президент України.

Дивіться повний випуск ток-шоу "Велика політика":

Нагадаємо, 26 грудня президент Володимир Зеленський підписав закон про Державний бюджет на наступний рік.

Попередній матеріал
Велика Британія схвалила вже другу вакцину від коронавірусу – подробиці
Наступний матеріал
Японська айва, духмяна калина та лаванда: в Одесі через аномальну зиму розквітнув сад
Loading...

Палата представників Конгресу США подолала вето Трампа на оборонний бюджет

Трамп таки підписав бюджет на 2021 рік, який, зокрема, передбачає допомогу в боротьбі з пандемією

Президент підписав бюджет на 2021 рік

Незаконна вирубка лісу в Україні завдає шкоди бюджету на 5 млрд грн на рік – Мінекології

"Подарунок Китаю та Росії": Трамп ветував оборонний бюджет США з $250 млн допомоги Україні

Разумков підписав Бюджет-2021 – документ передано президенту