Дональд Трамп – Україна
Дональд Трамп – Україна Shutterstock

"Подарунок Китаю та Росії": Трамп ветував оборонний бюджет США з $250 млн допомоги Україні

  Читайте по-русски
  Блокування оборонного бюджету у Сполучених Штатах не було від 1960-х років

  Американський президент Дональд Трамп ветував закон про оборонний бюджет США, в якому передбачено $250 млн військової допомоги для України. Про це повідомляє пресслужба Білого дому.

  Серед іншого в документі також були розширені санкції проти російських газопроводів "Північний потік-2" та "Турецький потік".

  Трамп ветував законопроєкт, адже, за його словами, у документі недостатньо заходів для гарантування національної безпеки США. Він вважає, що проєкт бюджету "містить пункти, що зачіпають наших ветеранів і військову історію", і розкритикував його за відсутність посилення контролю за соцмережами.

  Також заявив, що закон суперечить зусиллям його адміністрації зробити Америку пріоритетом у питаннях внутрішньої та зовнішньої політики. Президент США назвав його "подарунком Росії та Китаю" в нинішньому вигляді.

  Блокування оборонного бюджету для Сполучених Штатів – рідкісний прецедент. Такого не було від 1960-х років. Утім вето президента може подолати Конгрес. Палата представників висловила готовність голосувати 28 грудня, а Сенат – 29 грудня. Якщо бюджет підтримає дві третини депутатів – проєкт схвалять і без підпису Трампа.

  Нагадаємо, того ж дня Трамп видав указ про помилування скандального Манафорта.

  Попередній матеріал
  В Україні посилили соцзахист дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської турботи, які мають інвалідність
  Наступний матеріал
  У Фонді "Демініціатив" звинуватили Офіс Зеленського в нахабній маніпуляції з даними соцопитування
  Loading...