Офіс президента України
Офіс президента України Shutterstock

У Фонді "Демініціатив" звинуватили Офіс Зеленського в нахабній маніпуляції з даними соцопитування

Читайте по-русски
В ОПУ "забули" уточнити, що ініціативу президента оцінили не 93% громадян – а лише 10,5%

Офіс президента Зеленського вводить в оману українців і нахабно маніпулює дослідженнями соціологів. Про це мовиться в заяві Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, яку оприлюднив професор НаУКМА Олексій Гарань, науковий директор Фонду на сайті "Українська правда".

Він нагадав, що 21 грудня Фонд "Демініціативи" представив результати загальнонаціонального підсумкового опитування, проведеного спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

"А 23 грудня комунікаційники Офісу президента, посилаючись на наше з КМІС опитування, зробили цілу "новину": "Президентська ініціатива "Велике будівництво" стала головною позитивною подією 2020 року". Мовляв, "згідно з опитуванням, такої думки дотримується переважна більшість респондентів (93%) ". Насправді цю ініціативу відзначило лише 11,3% (!) опитаних. А от уже з цих 11,3% позитивно її оцінили 93%. Нехитра математика дає: 11,3% х 93% = 10,5%. 10,5% це все-таки не 93%, як написали панове з ОПУ!" – обурився Гарань.

ОПУ збрехав у новині
ОПУ збрехав у новиніСкріншот сайту

Він зауважив, що якби ініціативу Зеленського дійсно вітали 93% українців, то навряд чи його партія програла б місцеві вибори у всіх областях та обласних центрах, ба навіть у рідному для Зеленського місті Кривий Ріг.

"Якби це було правдою, 81% громадян не називав би корупцію чинником, що має найбільший і сильний вплив на життя в країні. Реальна думка громадян, як показує наше опитування, інша – позитивних подій немає. Навіть весняний карантин, який за задумом мав врятувати життя і дати владі можливість підготуватися до другої хвилі епідемії, за своїми наслідками і підсумками сприймається негативно", – продовжив професор.

Науковець застеріг: таким способом відбувається і маніпулювання громадською думкою, і введення в оману самого президента.

"Мовляв, усе добре: захворюваність падає, а народна любов росте. Президент країни, яка веде війну з путінським режимом, не має права вірити у казки найближчого оточення", – наголосив він.

"Все таки, або чесно напишіть, що 93% від 11% усіх опитаних – це всього лише 10,5%, або хоча б зніміть цю новину. Попереду Різдво і Новий рік, а не 1 квітня", – резюмував Гарань.

Як повідомляв 5.UA, раніше в Офісі Зеленського заявили, що в Україні немає проблем з апаратами ШВЛ і киснем, а "істерику розганяють медіа".

Попередній матеріал
"Подарунок Китаю та Росії": Трамп ветував оборонний бюджет США з $250 млн допомоги Україні
Наступний матеріал
Ресторанам в Україні дозволили працювати всю новорічну ніч
Loading...