Вакцина від коронавірусу
Вакцина від коронавірусу 5 канал / Час. Підсумки тижня

Початок кінця пандемії: у Великій Британії починається масова вакцинація проти коронавірусу

Читайте по-русски
Робитимуть його препаратом компаній Pfizer та BioNTech

Початок кінця пандемії. Так уже назвали старт вакцинації проти коронавірусу у Великій Британії. Уже сьогодні в країні розпочали вакцинувати людей, пише BBC.

"Ось він, день-V, так званий день перемоги, настає. Коли ми розгорнемо процес масової вакцинації в усій Британії. Це початок кінця пандемії. Звичайно, ще доведеться боротися та дотримуватися звичних правил, але зараз ми вже бачимо світло наприкінці цього страшного тунелю", – наголосив голова МОЗ Великої Британії Метт Генкок.

Сполучене Королівство стало першою країною на планеті, яка проводитиме масове щеплення від COVID-19. Робитимуть його препаратом компаній Pfizer та BioNTech. До Британії доставили приблизно 800 тисяч доз вакцини. Їх розділили між пів сотнею лікарень.

"Служба охорони здоров'я Великої Британії завжди успішно проводила вакцинації. Для нас це буде не вперше, а отже ми впораємося, я цілком переконаний", – вважає глава Нацслужби здоров'я Саймон Стівенс.

Передусім ін'єкції отримають люди, старші за 80 років. Препарати передадуть у центри масової вакцинації, потім – у лікарні. Діяти медики мають швидко, адже термін придатності сироватки – лише 5 днів. До того ж зберігати і транспортувати препарат необхідно за температури щонайменше -70 градусів.

"Коли ми спілкуватимемося з пацієнтами, з ними потрібно розмовляти і намагатися заспокоїти, щоби менше хвилювалися. Говорити, щоби ті запитували, якщо їх щось турбує. Технічно ми просто зробимо укол голкою, а от психологічно – це дуже великий тиск", – пояснює медична працівниця Наомі Волші.

Загалом Британія замовила 40 мільйонів доз. Кожна людина потребує дві ін'єкції. Тому цього вистачить, щоби вакцинувати третину жителів країни.

 

Попередній матеріал
Україна просить США надати вакцину від коронавірусу у пріоритетному порядку
Наступний матеріал
Суд зобов'язав Венедіктову відкрити кримінальні провадження щодо нардепів Дубінського і Деркача – ЦПК
Loading...

Велика Британія першою у світі схвалила вакцину від Pfizer та BioNTech проти COVID-19

Британські вчені відзвітували про ефективність ще однієї вакцини від COVID-19

У Британії поновили клінічні випробування вакцини від коронавірусу

У Великій Британії призупинили випробування вакцини проти COVID-19 через побічні ефекти в добровольця

Прем'єр Великої Британії назвав противників щеплень "божевільними"

У Британії розповіли про успіхи випробувань вакцини від COVID-19 на людях