Поширення COVID-2019 у світі
Поширення COVID-2019 у світі РНБО

Як пов'язані вакцинація і коронавірус – епідеміологи зі США зробили несподівану заяву

  Читайте по-русски
  Хоча автори дослідження виявили певну закономірність – поки це лише теорія

  Американські епідеміологи зазначають, що тяжкість захворювання і смертність від коронавірусу залежить від вакцинації. Зокрема, йдеться про щеплення БЦЖ (виробляє імунітет до туберкульозу). Про таке йдеться в анонсі дослідження на medRxiv.

  Згідно з даними проведеного науковцями дослідження, цілком ймовірним є зв'язок між силою спалаху COVID-2019 та рівнем вакцинації населення протитуберкульозним щепленням БЦЖ. Такий зв'язок простежується навіть на рівні країн.

  Епідеміологи зі США кажуть: у країнах, де вакцину почали використовувати пізно або ж рівень вакцинації невисокий (Італія, Нідерланди, США), коронавірус поширюється швидшими темпами, а кількість летальних випадків найбільша.

  Так, прийнято вважати, що швидкість поширення і кількість смертей в країні залежать від того, наскільки сильною є економіка, розвиненою система охорони здоров'я, культурні норми й зусилля, спрямовані на пом'якшення наслідків. Утім, для низки таких країн (Італія, США, Бельгія, Нідерланди, Іран) ця кореляція не працює.

  За словами авторів дослідження, ці країни об'єднує відсутність щеплення БЦЖ в населення або нещодавній початок такої вакцинації.

  "Прорахувавши співвідношення випадків зараження і смертності від COVID-19 до населення цих країн, дослідники побачили, що в цих країнах пандемія шириться вчетверо швидше і сильніше, ніж в інших", – йдеться в анонсі дослідження.

  При цьому у відносно бідних країнах з тривалою вакцинацією БЦЖ (наприклад, Бразилія) спостерігається незвично низький рівень смертності від коронавірусу.

  У Китаї ж щеплення БЦЖ робили, починаючи з 1950-х років, однак у 1966-1976 роках його було припинено. Це і призвело до появи "слабкого прошарку" населення, який постраждав найбільше, переконані науковці.

  "Країни, в яких пізній запуск універсальної політики БЦЖ (Іран, 1984 рік), мають високу смертність від COVID-19, що резонує з ідеєю про те, що БЦЖ захищає щеплених людей похилого віку", – зазначається у доповіді.

  Також автори дослідження зазначають: наразі це теорія, яка потребує підтвердження, однак закономірність, про яку пишуть автори, й справді простежується.

  Нагадаємо, у світі зафіксовано 859 338 випадків інфікування коронавірусом. Одужали понад 178 тисяч осіб, досі хворіють майже 639 тисяч. Летальних випадків – понад 42 тисячі. 

  Актуальну інформацію щодо поширення коронавірусу в Україні та світі можна переглянути на електронній мапі.

  Попередній матеріал
  Кабмін запроваджує ще жорсткіший карантин: перелік нових заборон
  Наступний матеріал
  У Вінниці коронавірус підтвердили в лікаря-уролога онкоцентру
  Loading...