Роксолана Ревко
Роксолана Ревко 5 канал

"Законослухняність вражає": як борються з поширенням COVID-19 у Німеччині і чому такі методи ефективні

Читайте по-русски
Усім підприємствам і підприємцям, які постраждали внаслідок карантину, держава виплачує 67 відсотків зарплати

Німеччина – одна з тих держав, де фіксують відносно низький рівень смертності попри велику кількість інфікованих. Із майже 73 тисячі зафіксованих недужих летальних випадків – 793.

Серед причин, що допомагають Німеччині бути однією з найуспішніших у боротьбі із загрозою, називають і потужну систему охорони здоров’я, і суворі заходи карантину, яких ретельно дотримується більшість мешканців країни. Своїм досвідом і враженнями від карантину з "5 каналом" ексклюзивно поділилася українка, що мешкає в Німеччині, Роксолана Ревко.

"Ми були на відкритті венеціанського карнавалу. Тисячі, маса людей на площі святого Марка. І буквально за тиждень у новинах передають про дострокове закінчення карнавалу через зараження коронавірусом. Ще через тиждень усім нам трьом стає зле. Піднімається температура 39,5, ТРИМАЄТЬСЯ 4 дні. Ломота у м’язах, в усьому тілі, неймовірна втома, головний біль, кашель, подразнення в горлі було дуже новим для мене відчуттям і досить таки неприємним. Як свідомі громадяни, ми попередили всі необхідні органи. Подзвонили в Берлін на гарячу лінію. На основі цих симптомів, які в нас були, лікарняних нам ніхто не давав. Хоча я не знала і не знаю досі, чи ми хворіли", – каже Роксолана Ревко.

Карантин у країні вводили поступово. Громадян за порушення карантину карають штрафами. 

"День за днем були введені міри. Спочатку закрилися школи-садочки. Далі припинилися виставки, концерти,театри. Наступним було закриття ресторанів, барів. На мій превеликий подив, слухняність і виконання – просто вражає. В нашому місті, ну, можливо, 10 відсотків людей, які не дотримуються карантину, але вони теж караються штрафами", – розповідає дівчина. 

В аптеках Німеччини також розкупили маски та антисептики. У перші дні карантину в людей була паніка.

"Не обійшлося, звичайно, і без паніки, а також аптек, в яких немає масок чи засобів дезінфекції. В перші дні карантину взагалі панував якийсь хаос. З'явилися ті, які скуповували все і всюди. На даний момент вся ця процедура шопінгу спростилася, позаяк вона стала керуватися дистанційними візочками, а також охороною, яка за цим усім слідкує", – повідомляє Роксолана. 

Усім підприємствам і підприємцям, які постраждали внаслідок карантину, держава виплачує 67 відсотків зарплати. 

"Наразі ми з чоловіком стали тимчасово безробітними і отримали так званий статус "курцарбайт", це означає, що наступний час ми будемо отримувати від держави 67 відсотків нашої зарплати. Таку руку фінансової допомоги запропонували урядовці всім підприємствам і підприємцям, які постраждали внаслідок карантину", – розповідає Роксолана Ревко.

Як повідомляв 5.UA, головний ситуаційний центр України створив електронну карту поширення коронавірусу в Україні та світі.

Попередній матеріал
Вражає ціль за 120 км: в Україні знову успішно випробували ракету "Вільха-М" – відео
Наступний матеріал
Евтаназія тварин та щеплення від COVID-19: як фейкороби ошукували Польщу та чи повірили люди в чутки
Loading...

Зеленський розглядає можливість відправлення медиків в Італію

В Іспанії вже понад 100 тис. осіб захворіли на коронавірус

Найпопулярніші міфи та фейки щодо запобігання захворюванню на коронавірус

Влада США спрогнозувала кількість смертей від коронавірусу в країні

В Україні можуть запровадити режим "усі в масках" та обмежити кількість людей на вулиці – ОПУ

У Монастириському районі на Тернопільщині 32 медики захворіли на коронавірус