Суд
Суд Shutterstock

"Україна та Нідерланди vs Росія" – у Мін'юсті повідомили, як пройшли слухання

  Читайте по-русски
  На слуханнях виступили представники трьох сторін

  У Страсбурзі відбулося слухання в Європейському суді з прав людини щодо прийнятності спільної міждержавної справи "Україна та Нідерланди проти Росії". Про це повідомляє "Укрінформ" із посиланням на Міністерство юстиції.

  У Мін'юсті розповіли, що відповідно до встановленого судом порядку, у ході усних слухань першими виступали представники уряду Російської Федерації, другими – представники України і третіми заслуховували представників Королівства Нідерландів.

  Зазначається, що зміст міждержавної заяви охоплює скарги уряду України стосовно триваючих та систематичних порушень Російською Федерацією на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей цілого ряду статей, передбачених Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, починаючи з квітня 2014 року: 2 (Право на життя), 3 (Заборона катування), 5 (Право на свободу та особисту недоторканість), 6 (Право на справедливий суд), 8 (Право на повагу до приватного і сімейного життя), 9 (Свобода думки, совісті і релігії), 10 (Свобода вираження поглядів), 11 (Свобода зібрань та об'єднання), 14 (Заборона дискримінації) у поєднанні зі статтями 3, 8, 9, 10, 11 Конвенції та статтею 1 (Захист права власності) Першого протоколу до Конвенції, статтею 2 (Свобода пересування) Протоколу № 4 до Конвенції.

  Повідомляється, що уряд РФ не погоджується з відмовою ЄСПЛ об'єднати міждержавну справу "Росія проти України" зі справою "Україна та Нідерланди проти Росії", не визнає жодні із заявлених у міждержавних заявах скарги.

  Делегація України, представляючи свою позицію, наголосила, що агресія РФ – це довготривала і послідовна політика Російської Федерації, спрямована на те, щоб змусити Україну діяти на користь Росії та зіштовхнути її зі шляху до західних цінностей і європейського вибору.

  "Уряд України вважає, що Суд має надіслати чіткий сигнал уряду РФ, що його маніпуляції не будуть прийнятними та що вона мусить відповідати за численні порушення прав людей, які перебували під юрисдикцією РФ", – заявили у Мін'юсті.

  Наголошується, що уряд РФ не надав переконливих і достатніх доказів та аргументів у відповідь на надані Україною докази присутності російських військових та озброєння на сході України.

  "Російська Федерація має нести відповідальність за систематичні та триваючі порушення прав людини на сході України, у тому числі – за збиття літака рейсу Малайзійських авіаліній MH17, а Європейський суд має компетенцію розглядати цю справу", – мовиться в повідомленні.

  Як зазначається, уряд Королівства Нідерландів представляв свою позицію в частині їхніх скарг за заявою №28525/20 щодо збиття пасажирського літака компанії Malaysia Airlines МН17.

  "Очікуване рішення Європейського суду про прийнятність справи "Україна та Нідерланди проти Росії" істотно полегшить підтримання індивідуальних позовів громадян та компаній проти Російської Федерації як у самому Європейському суді, так і в інвестиційних арбітражах та буде основою, на якій індивідуальні справи,  справи в арбітражах рухатимуться далі, а заявники зможуть стягувати компенсації з Росії за порушені права, адже міжнародним судом буде встановлено факт окупації (ефективного контролю) частини території України з боку Росії, як це вже відбулося у справі "Україна проти Росії (щодо Криму)", – розповіли в Мін'юсті.

  Як повідомляв 5.UA, справа МН17: прокуратура Нідерландів просить про довічне ув'язнення для обвинувачених у збитті "Боїнга".

  Нагадаємо, 17 липня 2014 року пасажирський літак "Боїнг 777" Малайзійських авіаліній рейсу МН17 прямував з Амстердама до Малайзіського Куала-Лумпура. Однак його політ закінчився в небі над українським сходом. Загинули всі 298 людей, які були на облавку, серед них – 80 дітей. Літак упав поблизу Тореза, що на Донеччині.

  Створення міжнародного трибуналу з питання катастрофи – заблокувала в Радбезі ООН Росія.  Слідство встановило: ракетна установка "Бук", з якої збили літак, належала 53-й зенітній бригаді збройних сил Росії. Ракетний комплекс на схід України привезли з Курська в ніч проти 17 липня, а після катастрофи повернули назад. Прокуратура показала супутникові знімки, які підтверджують: ракету запустили з тієї території Донецької області, яку контролювали окупаційні війська.

  Перехоплені телефонні переговори 4-х обвинувачених свідчать: вони організовували транспортування "Бука", координували свої дії з Кремлем та спершу вірили, що збили український літак.

  Серед головних підозрюваних троє кадрових російських військових – колишній "міністр оборони" так званої "ДНР" Ігор Гіркін-Стрєлков і його підлеглі – так званий заступник міністра Сергій Дубинський, його підлеглий Олег Пулатов та ще один українець – виконавець наказів Пулатова Леонід Харченко.

  Жоден із них не тиснув на пускову кнопку Бука – але зробили це за їхнім наказом. Раніше під час одного із засідань суду вперше прозвучало й те, що накази направити зенітно-ракетний комплекс "Бук" на окуповану територію віддавали саме з Кремля. 

  Попередній матеріал
  Столтенберг оголосив про проведення термінової пресконференції
  Наступний матеріал
  Литва відмовила Шарію у політичному притулку
  Loading...
  Через загрозу вторгнення РФ в Україну: російські мільярдери втратили майже $28 млрд

  Через загрозу вторгнення РФ в Україну: російські мільярдери втратили майже $28 млрд

  США надішле Росії письмову відповідь щодо безпеки в Європі вже сьогодні – CNN

  США надішле Росії письмову відповідь щодо безпеки в Європі вже сьогодні – CNN

  Ескалація на кордонах: експрезидентка Естонії та заступниця держсекретаря США – відео

  Ескалація на кордонах: експрезидентка Естонії та заступниця держсекретаря США – відео

  Більшість громадян країн Заходу – "за" підтримку України у війні з РФ, і не лише зброєю – опитування

  Більшість громадян країн Заходу – "за" підтримку України у війні з РФ, і не лише зброєю – опитування

  Загроза військового вторгнення Росії в Україну – які настрої в американських політичних колах

  Загроза військового вторгнення Росії в Україну – які настрої в американських політичних колах

  "Розвідка чітко вказує": Джонсон заявив, що РФ підготувала план "блискавичної" війни з Україною

  "Розвідка чітко вказує": Джонсон заявив, що РФ підготувала план "блискавичної" війни з Україною