ru.tsn.ua

Bellingcat опублікувала нові дані щодо катастрофи МН-17 над Донбасом – до трагедії причетний офіцер РФ

  У жахливій авіакатастрофі загинули всі 298 осіб, що були на борту судна

  Команда розслідувачів Bellingcat спільно з Conflict Intelligence Team підготувала нову доповідь щодо катастрофи рейсу MH17 на Донбасі, передає УНІАН

  Як стало відомо, доповідь присвячена ролі російського офіцера у відставці Сергія Дубинського, відомого за прізвиськом "Хмурий" у цій трагедії. Зокрема, Bellingcat проаналізувала п'ять телефонних дзвінків Хмурого, опублікованих СБУ та Міжнародною слідчою групою. Йдеться про розмови Дубинського 17 липня 2014 року – день, коли був збитий пасажирський лайнер Boeing.

  У доповіді вказується, що боєць з позивним "Бурятик" цікавиться у Дубинського, куди вантажити ракетну установку "Бук-М1", яку він привіз з невстановленого місця в Донецьк. Запитавши, де вивантажити і заховати "Бук", який прибув на тралі, "Бурятик" підтверджує Дубинському, що "Бук" прибув з екіпажем.

  Дослідники наразі не встановили, чи прибув "екіпаж" установки із Росії або належав групі сепаратистів чи зведеним російсько-сепаратистським проектом. Водночас, у Bellingcat стверджують, що у ході розмови Дубинський відповідає "Бурятику", що установку не потрібно розвантажувати і ховати, тому що вона повинна відправитися "туди" вже зараз.

  Під час другої розмови приблизно о 9:22 Дубинський запитує "Бурятика", чи привіз той одну або дві установки "Бук". Дубинський говорить "Бурятику", що "Бук" піде до місця призначення з танками батальйону "Схід".

  Під час третьої розмови Дубинський розмовляє з іншим співрозмовником – "Саничем". Відставний офіцер цікавиться, куди підігнати "Бук", щоб поставити в колону. При цьому, "Хмурий" називає установку "моя" ("моя "Бук-М"). На це співрозмовник відповідає, що колона формується "за Мотелевским кільцем".

  Крім того, встановлений факт спілкування ще з однією особою, представленою виключно як "терорист ДНР". Утім, її особистість наразі не встановлена. Під час розмови з невідомим Дубинський віддає розпорядження охороняти "Бук" і привезти туди "своїх, хто у тебе залишився".

  Остання розмова у день трагедії відбувалася між Дубинським і "Боцманом", якого СБУ називає офіцером російського ГРУ. Він згадує, що його сили вранці отримали "Бук-М", в результаті чого "стало легше". Крім того, він каже, що 16 липня вони збили два Су-25, а 17 липня - ще один.

  За даними розслідувачів Bellingcat, розмова відбулась уже після того, як "Бук" збив літак MH17, однак ще не було відомо, що катастрофа сталася із пасажирським лайнером. Додамо також, що єдиний літак, збитий 17 липня 2014 року – це саме малазійський Boeing рейсу МН-17. 

  Як повідомляв 5.UA, в листопаді торік представники Об'єднаної слідчої комісії представили результати розслідування авіакатастрофи рейсу МН-17. Було встановлено, що пасажирський лайнер збили зенітно-ракетним комплексом "Бук" ракетою, яку запустили з окупованих території Донеччини. Комплекс прибув з території Російської Федерації.

  Як відомо, 17 липня 2014-го бойовики відзвітували, що збили ракетою український військовий транспортний літак, коли ж з'ясувалося, що поцілили вони насправді в іноземний пасажирській лайнер – різко змінили риторику й стали відхрещуватися від скоєного. На борту літака, який слідував рейсом MH17, було 298 осіб – 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули. 

  Попередній матеріал
  "Піде на Балтику": У Канаді спрогнозували, що станеться, якщо не обмежити "апетити" Путіна
  Наступний матеріал
  WBC дискваліфікувала російського боксера Повєткіна "на невизначений період"
  Loading...

  Волонтери InformNapalm вирахували другого свідка у справі збитого над Донбасом MH17

  Нідерланди чекають на поновлення Україною пошукових робіт на місці аварії MH17

  Уряд Нідерландів зобов'язали оприлюднити додаткові відомості щодо катастрофи лайнера МН-17