Штам коронавірусу у Пекіні дуже схожий на той, який зафіксували у Європі. Про це повідомила Всесвітня організація охорони здоров'я, інформує "5 канал".
На думку фахівців, це не означає, що недугу завезли з Європи. Але, найімовірніше, вона таки потрапила до Китаю з-за кордону.
Спалах стався через передачу вірусу від людини до людини – кажуть експерти. Тому теорія про те, що джерелом COVID-19 були продукти, малоймовірна. Пошесть повернулася до Пекіна минулого тижня. Розсадником став ринок "Сіньфаді" – один із найбільших у столиці. Вірус виявили на дошці для нарізання лосося. Риба була імпортованою, тож Китай на деякий час відмовився від її закордонних поставок. Гонконг натомість почав перевіряти на наявність COVID-19 деякі імпортовані харчі.
Хоча ВООЗ переконує: недугу не можна підчепити через тварин чи їжу.
Зараз Пекін на карантині: зачинені десятки кварталів, обмежений в'їзд та виїзд із міста, скасовані авіарейси. Мешканців масово тестують на коронавірус. Влада твердить: спалах удалося взяти під контроль.
"Маємо бути обачними, коли говоримо про європейський штам коронавірусу. Є багато різновидів COVID-19. Наприклад, чимало вірусів у Нью-Йорку європейського походження. Навіть у Японії є імпортовані з Європи штами. Тому вірус до Пекіна не обов'язково потрапив із Європи, але, найімовірніше, недугу завезли туди з-за кордону. Тому зараз найголовніше встановити ланцюг передачі COVID-19", – заявив Майкл Раян, директор програми ВООЗ із надзвичайних ситуацій.
Нагадаємо, коронавірус, що виявили на одному з найбільших гуртових ринків Пекіна "Сіньфаді", може виявитися більш заразним, ніж виявлений раніше в Ухані. Про це повідомляє Globaltimes з посиланням на заяву професора інституту вірусології медичного відділення Уханьского університету Яна Чжаньцю.