Польський медик, який рятує життя наших воїнів на фронті. Журналіст із Варшави, який зібрав 50 мільйонів злотих на байрактар для України. Священник із Любліна, який зумів знайти дах над головою для тисяч українців. Чи польські підприємці, які відправили до України три десятки вагонів допомоги. Громадян Польщі, які стоять пліч-о-пліч з українцями, нагородили особливою відзнакою. Вони стали лавреатами премії Stand with Ukraine awards. Вручили її напередодні у Варшаві. Війна показала, хто справжній друг, тому ці імена має знати кожен українець. Більше – в сюжеті "5 каналу".
Центр Варшави, десятки тисяч людей. Польська столиця розквітла синіми та жовтими барвами. Так відзначали День незалежності України. Але відбулося тут ще дещо важливе. Громадян Польщі, які допомагають нашій державі, відзначили спеціальною нагородою. Називається вона Stand with Ukraine awards.
"Ця нагорода досить символічна. Тут ви бачите шматок знешкодженої російської зброї, який нам вдалося замурувати. На жаль, як ви бачите: тут є кров. Тому що стримувати зло доводиться кров’ю", – розповіла лідерка української діаспори в Польщі Наталка Панченко.
Нагороди вручали на велелюдному зібранні. Лавреатом став Даміан Дуда. Він є польським парамедиком, який рятує життя українських воїнів на лінії фронту.
Нагородою відзначили також Славомира Сєраковського. Польський журналіст зібрав на "Байрактар" для України 50 мільйонів злотих. Лавреаткою стала ще одна медійниця з Польщі. Воєнна кореспондентка Кароліна Баца-Поґоржельська. На нагородження вона не приїхала, бо саме була в Україні.
"Доброго вечора, ми з України! Хочу подякувати за нагороду. Мені безмежно приємно, що вже тримаю її у руках. Дуже тішуся, що мою працю оцінили. Статуетка є гарною. Я бажаю вам безпеки, миру і на 100 % незалежної України, яка має повернути свої території, захоплені російськими агресорами і терористами", – каже кореспондентка видання Wprost Кароліна Баца-Поґоржельська.
Ще одна лавреатка – це Іґа Швьонтек. Знана польська тенісистка. Пані Іґа від початку повномасштабного вторгнення на корти виходить з українською символікою на одязі. Торік вона перемогла у турнірі Великого шолому, й ось що тоді сказала перша ракетка світу.
"Я хочу сказати дещо Україні. Залишайтеся сильними! Адже війна досі там триває", – наголосила польська тенісистка Іґа Швьонтек.
Нагороду журі присудило і польському католицькому отцю Мечиславу Пузевичу. Ксьондз організував у Любліні волонтерський центр. Він прихистив 5 тисяч українців.
Загалом нагороду отримали восьмеро громадян Польщі. Серед них також: благодійниця Оменаа Менсах та бізнесмен Рафал Бжоска. Торік вони відправили 34 вагони допомоги до України. Тоді така приватна допомога була більшою, ніж від деяких урядів країн ЄС. Відзначили також художника Бартоломея Кєльбовича. Він створив понад сто робіт, які є ілюстраціями російсько-української війни.
"Дуже добре, що ми нині боремося не одні. Україна є символом вільного світу. А незалежність України – це є символ незалежності вільного світу. Нині весь вільний світ з нами. Я хотів би вас попросити. Подивіться, хто стоїть поруч з вами. Озирніться на мить. Якщо з вами наші друзі поляки, подивіться їм у очі, посміхніться. Скажіть їм: dziekuje!" – підкреслив посол України у Польщі Василь Зварич.
Сергій Барбу, "5 канал"
Читайте також: Залякати москву і подякувати Україні: як пройшов найбільший військовий парад в історії Польщі
Дивіться також відео: Польща готується до найгіршого сценарію, але не вірить у нього. Відкрите протистояння із "вагнером"?
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.