Залякати москву і подякувати Україні: як пройшов найбільший військовий парад в історії Польщі

Військовий парад у Польщі прінт-скрін з відео
Польща святкує 103-ю річницю перемоги Польщі над більшовицькою росією

У Польщі відбувся найбільший від часів Холодної війни та перший за останні три роки військовий парад. Попри величезну спеку, на масштабне дійство зібралися тисячі людей. Якому дню присвячений військовий захід та чим на ньому дивували поляків, розповість кореспондентка "5 каналу" Мирослава Танська-Вікулова.

Залякування москви та гордість для поляків. У Варшаві найбільший в історії сучасної країни військовий парад.

Після трирічної перерви у центрі столиці знову крокують армійці, їде техніка, а в небі авіація. Польща святкує національний День війська. Це – 103-тя річниця перемоги Польщі над більшовицькою росією. Урочистості відбувалися під гаслом "Сильна Біло-Червона". Масштабний військовий парад – це демонстрація сили для потенційного агресора. А таким і Польща, і країни НАТО нині вважають росію.

"Як вже не раз траплялося в нашій історії, ми знову живемо в небезпечні часи. За нашим східним кордоном вже півтора року триває повномасштабна війна. Брутальна російська агресія проти незалежної України принесла смерть, біль і страждання", – заявив президент Польщі Анджей Дуда.

Читайте також: Найбільший військовий парад в історії Польщі – відео.

Найбільший парад за останні 34 роки, попри страшенну спеку, прийшли подивитися тисячі людей. Столицею пройшла колона з двох тисяч військових. До них долучилися солдати зі США, Великої Британії, Хорватії та Румунії.

Головною окрасою параду стала найсучасніша зброя та системи захисту Польщі. Продемонстрували 200 одиниць військової техніки: польського, американського та корейського виробництва. Це БТРи "Росамаха" в різних модифікаціях, самохідні міномети "Рак", гаубиці Krab і K9, реактивні системи залпового вогню HIMARS. А також три типи танків: німецькі Leopard 2, південнокорейські K2 та американські Abrams. На додачу бойові машини піхоти "Борсук", машини мінного загородження "Баобаб-К", а ще зенітні та протиракетні комплекси Patriot.

Дивіться також відео: Польща готується до найгіршого сценарію, але не вірить у нього. Відкрите протистояння із "вагнером"?

У небі ж пролетіли 92 борти. Винищувачі F-16 і FA-50, а також F-35, бойові вертольоти – зокрема Black Hawks та американські ударні гвинтокрили "Апачі".

"Ми будуємо найсучаснішу систему протиповітряної оборони в Європі з надзвичайно значною участю польської оборонної промисловості. Мета цієї великої модернізації – озброїти польську армію таким чином і створити таку систему оборони, щоб ніхто ніколи не наважився на нас напасти, щоб польському солдату не довелося воювати. Щоб тільки наш потенціал був достатнім стримувальним фактором для будь-якої агресії проти Польщі", – додав Дуда.

"15 серпня – це не лише можливість віддати шану героям переможної Варшавської битви і подякувати сучасним солдатам за захист нашої батьківщини, це також ідеальний день, щоб показати нашу силу, показати, що ми побудували потужні збройні сили, які без вагань будуть ефективно захищати наші кордони. Показати, що Польща стала важливим гравцем на міжнародній арені", – сказав міністр оборони Польщі Маріуш Блащак.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Участь у параді взяли і польські парашутисти. Вони спустилися з великими польськими прапорами та національним гербом.

У 1920 році московських загарбників розгромили біля Варшави і відстояли незалежність. Тоді полякам здобути перемогу допомогли українські війська УНР. В історії ця подія відома як Диво на Віслі. Польський президент Анджей Дуда вшанував пам'ять воїнів УНР на православному цвинтарі у Варшаві. Поклав вінок та став на одне коліно перед пам'ятником бійцям Української народної республіки, які разом з поляками зупинили просування більшовиків на захід.

Мирослава Танська-Вікулова, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
Нові цілі "СВО". Як ремонтують техніку з НАТО? Мінус 100 орків у Юр'ївці – про головні події 538-го дня великої війни
Наступний матеріал
Слухаєш російську музику – штраф ₴25 тис.: як реагують українці на нові правила
Loading...