У Тунісі мітингувальники вимагають відставки прем`єр-міністра країни

  Під домашнім арештом - колишні міністр оборони і внутрішніх справ Тунісу. Їм закидають численні злочини - упродовж правління президента Бен Алі. Затримали також власника одного із телеканалів країни. Він, начебто, публічно закликав до повалення тимчасового уряду.

  Тисячі громадян з віддалених регіонів пройшли сотні кілометрів до столиці Тунісу. Вони вимагають відставки прем`єр-міністра Мохамеда Ганнуши. Біля офісу глави кабміну протестувальники запалили свічки в пам`ять про жертв нещодавніх масових заворушень. Після жалобної церемонії вони розгорнули під будівлею тимчасовий табір. 

  Перший протестувальник: "Я пройшов майже триста кілометрів, щоби дістатися до столиці. Зроблю все для очищення уряду від цієї банди злодіїв".

  Другий протестувальник: "Ми будемо жити під офісом прем`єр-міністра, поки його уряд не піде у відставку. Назвемо цю площу - площею Революції. Таких змін нам недостатньо. Виступаємо за повне оновлення влади".

  Влада Тунісу закрила телеканал "Ганнібал ТіВі". Його працівники, прийшовши зранку на роботу, побачили загін військових, зачинені двері і повідомлення про припинення мовлення. Власника компанії, який є родичем дружини поваленого президента, заарештувала поліція. Його звинувачують у закликах до повернення Бен Алі на посаду глави держави.

  Працівник телекомпанії: "Якщо тимчасовий уряд буде затримувати всіх, хто був близьким до поваленого президента, то йому доведеться заарештувати кожного мешканця Тунісу. В нього була дуже велика родина. Не можна звинувачувати всіх підряд".

  В Алжирі, Ємені та Мавританії - розпочалася хвиля антиурядових виступів, викликана подіями в Тунісі. У Єгипті на минулому тижні один з підприємців вчинив спробу самоспалення. Самогубство туніського торговця Мухамеда Буазізі  місяць тому стало приводом для початку масових заворушень, які закінчилися втечею з країни президента. Під час них, за урядовими даними, загинули 78 осіб. В Організації об`єднаних націй заявляють про більш, ніж сотню вбитих.

  Олександр Войтко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Автомобільні змагання на Хрещатику [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  В Ірландії політична криза
  Теги: