unian.ua

У російському науковому центрі з унікальною колекцією вірусів стався вибух

  Читайте по-русски
  "Вектор" – одне з двох місць у світі, що має на зберіганні вірус віспи

  У російському державному науковому центрі вірусології "Вектор", розташованому на околиці Новосибірська, стався вибух. Як уточнює "Радіо Свобода", цей науковий центр має у своєму розпорядженні одну з найповніших у світі колекцій небезпечних вірусів.

  Видання повідомляє, із посиланням на Росспоживнагляд, що на п'ятому поверсі шестиповерхового лабораторного корпусу під час ремонту вибухнув газовий балон. Після цього на площі в 30 кв. м виникла пожежа. Наразі вогонь ліквідовано.

  Через інцидент постраждав один робітник. Його було доставлено в лікарню з опіками ІІ і ІІІ ступеня.

  У Росспоживнагляді також наголосили, що в приміщенні, де стався вибух, – не було біологічно небезпечних речовин. При цьому в будівлі наукового центру вибиті всі шибки.

  Мер наукового містечка Кольцово, де і розташований "Вектор", запевнив, що на момент вибуху лабораторний корпус не використовували за призначенням. Микола Красніков також наголосив, що наразі загрози біологічної небезпеки немає.

  ДНЦ ВБ "Вектор" – один з найбільших наукових вірусологічних і біотехнологічних центрів Росії та світу. Був заснований у 1974 році. Протягом 1970-80-х років у центрі проводили розроблення біологічної і бактеріологічної зброї. Також тут зібрана унікальна колекція культур мікроорганізмів – це, зокрема, одне з двох місць у світі, де зберігається вірус віспи. У центрі зберігається і, наприклад, вірус лихоманки Ебола.

  Як повідомляв 5.UA, Російські лікарі розповіли, як рятували опромінених пацієнтів після нещодавнього вибуху на полігоні під Архангельськом.

  Попередній матеріал
  Прокуратура Росії досі не закрила сфабриковану проти 24 українських моряків кримінальну справу – Полозов
  Наступний матеріал
  У Дніпрі оголосили в розшук посадовців міськради: подозрюють, що ті наживалися на реконструкції центрального мосту
  Loading...