вибух на військовому складі в РФ
вибух на військовому складі в РФ Українська правда

Російські лікарі розповіли, як рятували опромінених пацієнтів після нещодавнього вибуху на полігоні

  Читайте по-русски
  Медики погодилися розмовляти з журналістами лише на умовах анонімності

  Два співробітника Архангельської обласної клінічної лікарні розповіли, що медикам місцева влада не повідомила, що постраждалі після вибуху на полігоні під Сєвєродвінськом були опромінені високою дозою радіації. Про таке повідомляє "Укрінформ" із посиланням на російську службу BBC.

  "Всього з зараженими радіацією контактували 90 осіб, і людей, які опинилися в зоні ризику, може бути більше", – кажуть лікарі.

  Слід зазначити, що медики погодилися розмовляти з журналістами лише на умовах анонімності. Цю вимогу вони пояснили тим, що, по-перше, бояться за своє здоров'я, а по-друге, не хочуть, щоб така ситуація повторилася.

  Вони розповідають, що трьох постраждалих відправили до Архангельської обласної клінічної лікарні, ще трьох – до Північного медичного центру ім. Семашка, де є обладнання для лікування постраждалих від радіації. За їхніми словами, трьох привезли у "стабільно важкому стані".

  З полігону їх забирали вертольоти санітарної авіації. Медики, які супроводжували їх, зрозуміли, що ті, мабуть, отримали значну дозу радіації. Постраждалих привезли до приймального покою, де їх оглянули лікарі, після чого відправили в операційну, щоб надати оперативну допомогу.
  Невдовзі стало зрозуміло, що у постраждалих променева хвороба.

  "Картина променевого ураження розвивалася по годинах. Доза радіації була дуже великою. Беруться аналізи, і видно, як гине цей паросток. Це означає – дуже велика доза радіації", – йдеться у тексті повідомлення.

  Враховуючи відому на той момент інформацію, лікарям довелося на місці придумувати для себе захист. Наприклад, респіратори вони знайшли в комплекті захисту екіпажів вертольотів. Те, що відбувається, один зі співрозмовників видання описав як "хаос".

  Після цього пацієнтів вирішили залишити в операційній, щоб іншу частину будівлі не було заражено. В результаті вони побували лише у приймальному покої, коридорі та операційній.
  Вже 9 серпня о восьмій ранку постраждалих відвезли до Москви.

  Після того, як потерпілих відвезли до Москви, в цій частині лікарні 10-го і 12-го серпня військові і "Росспоживнагляд" провели дезактивацію.

  Медпрацівники нарікають на те, що персоналу лікарні, який не знав про радіаційне зараження, ніхто ніяких професійних попереджень не давав, мабуть, "заради збереження держтаємниці". В результаті персонал лікарні відчув сильний стрес, багато лікарів перебувають у тяжкому психологічному стані.

  При цьому МОЗ РФ через два тижні після аварії заявило, що у медиків, які обстежували постраждалих, не виявили перевищення допустимих рівнів радіаційного опромінення.

  Як повідомляв 5.UA, під час вибуху на військовому полігоні в РФ постраждали шестеро осіб, двоє загинули

  "При випробуванні рідинної реактивної рухової установки стався вибух і загоряння виробу. В результаті події отримали травми різного ступеня тяжкості шість представників Міноборони та підприємства-розробника. Двоє фахівців від отриманих поранень померли", – заявили в російському відомстві.

  У міноборони РФ не уточнили, чи входять загиблі до загального числа з шести потерпілих. Повідомляється, що всі поранені доставлені в лікарні, інформації щодо їхнього стану наразі немає.

  Попередній матеріал
  Мікропластик у воді не шкодить здоров'ю – ВООЗ
  Наступний матеріал
  З 2020 року транзит російського газу через Україну може припинитися – "Нафтогаз"

  Вибух під Сєвєродвінськом свідчить про спроби РФ розробити нову ядерну зброю – Пентагон

  Від вибуху ракети в РФ постраждала Україна: карта зараження радіацією – відео

  Вибух на військовому полігоні в РФ: шість осіб отримали серйозні дози радіації – ЗМІ