Ілюстративне фото
Ілюстративне фото Depositphotos

Вибух ядерної ракети в Росії: рівень радіації в Сєвєродвінську зріс у 4-16 разів

  Читайте по-русски
  На стрибок у радіаційному фоні вказують офіційні дані Росгідромету

  Рівень радіації в російському Сєвєродвінську зріс від 4 до 16 разів. Такі нечіткі дані повідомила Федеральна служба з гідрометеорології і моніторингу довкілля, передає "5 канал".

  Середнє значення фону для Сєвєродвінську становить 0,11 мкЗв/год. О 12:30 8 серпня радіаційний фон у шести пунктах в Сєвєродвінську варіювався від 0,21 до 0,44 мкЗв/год, о 13:00 – від 0,13 до 0,29 мкЗв/год. О 14:30 фон у місті нормалізувався і становив від 0,13 до 0,16 мкЗв/год.

  Нагадаємо, 8 серпня на полігоні в Архангельській області вибухнула ракета з ядерним двигуном. Загинули п'ятеро працівників "Росатому". Після інциденту влада Сєвєродвінська повідомила про короткочасне підвищення рівня радіації. Втім, пізніше цю інформацію видалили.

  Посилалися на те, що вибухом займається Міністерство оборони. Там стверджували – радіоактивний фон у нормі і загрози для мешканців міста немає. Бити на сполох почав "Грінпіс". За даними організації, рівень радіації перевищував норму в більш як 20 разів.

  З інформації американської розвідки стало відомо – вибух став наслідком невдалих випробувань крилатої ракети з ядерною силовою установкою "Буревісник". Про її розробку ще 2018 року заявляв президент Росії Володимир Путін. В "Росатомі" заявили, що вибух справді стався через випробування так званого "спеціального виробу". Однак який саме виріб ідеться – не повідомили.

  Попередній матеріал
  Зеленський спростив надання українського громадянства росіянам – подробиці
  Наступний матеріал
  "Здаємо постіль": в "Укрзалізниці" розповіли, як пасажирам реагувати на таку вимогу від провідника
  Loading...