Facebook / Петро Порошенко

Нагородження та "звільнення заручників": на Київщині відзначили 26-ту річницю від дня створення СБУ

За особливі заслуги та виявлену мужність восьмеро працівників СБУ отримали звання, ще 22-є були нагороджені орденами

26-ту річницю від дня створення Служби безпеки України відзначили на Київщині. Вітали спецпризначенців перші особи держави. Бачила та розповість більше журналіст "5 каналу" Євгенія Китаїва.

"Вітаю воїнів!" – каже Президент України.

"Бажаємо здоров'я, товаришу Президент України!" – відповідають силовики.

Спецпризначенці вишиковуються на плацу, виконують гімн. І хвилиною мовчання вшановують пам'ять тих, хто не повернувся з бойових завдань. Лише за минулий рік СБУ затримала 591 особу, причетну до терористичної діяльності, відзначає Президент під час урочистостей. Крім того, глава держави наголошує: переформатування АТО жодним чином не зменшить ролі Служби безпеки.

ФОТО: 26 річниця СБУ – як проходили урочистості

/
/
/
/
/
/
/

"Зміни, пов'язані з переформатуванням АТО, хочу наголосити, жодним чином не означають зменшення ролі Служби безпеки України в регіоні. Закон про реінтеграцію Донбасу встановлює спеціальний порядок здійсненням заходів із забезпечення безпеки, відсічі та стримування російської агресії. Це допоможе сконцентрувати зусилля на пріорітетній складові служби – на контррозвідці".

За особливі заслуги та виявлену мужність восьмеро працівників СБУ отримали звання, ще 22-є були нагороджені орденами. А щоб продемонструвати свої професійні якості, після урочистостей спецпризначенці підрозділу "Альфа" провели показові тренування.

Тактичні групи демонструють, як діють, опинившись у ворожій засідці та під час звільнення заручників. Окремий елемент навчань – евакуація пораненого бійця з поля бою.

Разом зі спецпризначенцями тут і службові собаки. Пес на кличку Кінг на службі вже два роки, він навчений шукати вибухівку. Кінолог розповідає, у разі виявлення вибухових предметів, собака сідає поруч і чекає, доки господар не підійде до неї, таким чином сигналізуючи про небезпеку.

Кінолог Володимир каже: "Він подає сигнал і знаходиться там до того часу, поки його кінолог, я, ну хазяїн його не підійде, не забере".

Після тренувань інструктор Сергій пояснює, вміння потрібно відточувати постійно, бо під час виконання бойових завдань помилки коштують дорого.

Інструктор Сергій говорить: "Ми не працюємо на результати-бали, ми працюємо на забезпечення безпеки держави. І я вас запевняю, ми готові виконати завдання будь-якої складності, які перед нами поставить керівництво держави і український народ".

Євгенія Китаїва, Василь Дендін, "5 канал"

Попередній матеріал
Apple підготувала бюджетний iPad: що відомо
Наступний матеріал
Пожежу в місті Хирів на Львівщині у колишній військовій частині вдалося загасити – ДСНС
Loading...

Під час "Години Землі" тисячі міст у світі вимкнули світло

Година Землі у 2018-му: по всій планеті на 60 хвилин вимикатимуть світло

Європейське енергоспівтовариство підтвердило прозорість роботи НКРЕКП

Наскільки швидко відбудеться інтеграція українського енергоринку в ЄС – "ЕнергоНЕзалежність"

Нарада щодо ситуації в енергетичному секторі України – відео

Україна через похолодання збільшила відбір газу із підземних сховищ