У Німеччині відзначають 200-ліття публікації книги "Казки братів Ґрімм" [відео]

  Два століття казок братів Ґрімм відзначає Німеччина. У 1812 році вийшла друком найпопулярніша книга всіх часів у Німеччині - "Казки братів Ґрімм". Відтоді творчість письменників полонила серця мільйонів людей, а наклад збірки перевищив 1 мільярд.

  Шлях до казкарства брати Ґрімм відшукали через любов до міфів і легенд. На початку ХІХ століття студенти німецької літератури Марбурзького університету - Якоб та Вільгельм - вирішили скласти збірку казок. Це, на їхню думку, мало врятувати казки від зникнення, адже раніше їх переказували з вуст у вуста. Рівно 200 років тому світ побачила збірка "Дитячі та сімейні казки", яка тепер відома під назвою "Казки братів Ґрімм". Книжка стала найпопулярнішою та найілюстрованішою в історії Німеччини. Її переклали на 160 мов. За 2 століття читачі придбали понад мільярд її примірників. Шанують творчість і на малій батьківщині казкарів - у містечку Ганау поблизу Франкфурта-на-Майні. 

  Анна-Марі Райхель, мешканка Ганау: "Я знаю багато казок братів Ґрімм з дитинства, я читала їх своїй доньці, а незабаром - переказуватиму й онукам".

  Ернгардт Шофер, мешканець Ганау: "Ганау подарував світу двох чарівних принців. Їхня плідна творчість сформувала світ казок у Німеччині".

  Будинок родини Ґрімм у Ганау не зберігся. Його зруйнували під час бомбардування у Другій світовій війні. На місце розташування будинку вказує лише табличка. Утім, міста Штайнау, де зростали брати Якоб та Вільгельм, а також Кассель, де минула більша частина життя письменників, мають музеї. Окрім рукописів, там можна побачити й сотні перекладів збірки на усі можливі мови світу, таким чином демонструючи внесок братів Ґрімм у світову літературну скарбницю.

  Бернгард Клінґ, директор будинку братів Ґрімм у Штайнау: "До нас приїжджають багато людей з усього світу, і ми сподіваємося, що ця річниця приверне іще більше уваги до творчості братів Ґрімм та до Штайнау".

  Бернгард Лауер, директор музею братів Ґрімм у Касселі: "Якоб і Вільгельм Ґрімми демонструють позитивну сторінку німецької історії і їх можна назвати послами німецької культури у світі".

  Поруч із Карлом Лахманном та Георгом Бенеке братів Ґрімм вважають засновниками німецької філології. У похилому віці казкарі взялися до створення першого словника німецької мови. Вільгельм помер у 1859 році, коли завершив роботу над літерою "Д". А Якоб встиг опрацювати літери "А", "В", "С" та "Е". Він помер на 4 роки пізніше за брата - за робочим столом, коли працював над словом "фрукт". Поховані казкарі поруч - на цвинтарі у Берліні.

  Мирослава Пеца, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Суд перегляне законність вилучення Гостиного двору зі списку пам`яток
  Наступний матеріал
  Київрада не прийняла міський бюджет на наступний рік
  Теги:
  Loading...