Суд перегляне законність вилучення Гостиного двору зі списку пам`яток

  Чи законно забрали статус архітектурної пам`ятки в Гостиного двору - київський окружний адмінсуд вирішить уже наступного року.

  Судове слухання у цій справі перенесли на 23 січня 2013-го. Громадські активісти позиваються проти Кабміну щодо незаконності урядової постанови, за якою Гостиний двір виключили із переліку споруд, що мають статус архітектурної пам`ятки. Зокрема, позивачі наводять документи, що - на їхнє переконання - підтверджують: експертні висновки, які заперечують історичну цінність Гостиного двору, сфальшовані.

  Віктор Медвідь, захисник позивача: "По-перше, відсутні громадські обговорення, які повинні були би бути, відсутні експертні заключення, які повинні бути. В експертних заключеннях, які вони надали, навіть фізичні параметри будівлі не співпадають, що свідчить про сфальсифікування".

  Нагадаємо, сьогодні на засіданні Київради депутати відмовилися внести до порядку денного проект рішення про скасування передачі землі під Гостиним двором на реконструкцію підприємству "Укрреставрація". Опозиція вирішила звернутися до міських депутатів з такою вимогою після учорашніх подій - коли активістів, що виступають проти забудов історичних місць столиці, виштовхала з Гостиного приватна охорона. Потому – забарикадувала всі входи до будівлі. Подолати ці кордони захисникам Гостиного двору вдалося із другої спроби та за допомогою народних депутатів. Нині у Гостиному дворі розпочалися будівельні роботи - в "Укрреставрації" планують, що тут буде торговельно-офісний центр.

  Попередній матеріал
  АМКУ обіцяє здешевити мобільний зв`язок на 20% до кінця року [відео]
  Наступний матеріал
  У Німеччині відзначають 200-ліття публікації книги "Казки братів Ґрімм" [відео]
  Теги:
  Loading...