Київрада не прийняла міський бюджет на наступний рік

  "Бюджетом виживання" охрестили фінансовий документ на 2013 рік у Київраді. Сьогодні там розглянули кошторис столиці на наступний рік. Однак, його депутати так і не ухвалили: обурені вилученнями із міського до державного бюджету - сума складає 8 мільярдів гривень. Через це у столичній скарбниці утвориться дірка у 4 мільярди гривень.

  Депутати: "Є грабіжницьким".

  Депутати: "Абсолютно неприемлем для города".

  Депутати: "Аболютно недолугий".

  Це - столичні депутати про бюджет 2013-го року. Епітетів не шкодують. Своє "ні" кошторису прийшов сказати і голова КМДА, Олександр Попов.

  Олександр Попов, голова КМДА: "За нашими розрахунками, ми маємо близько 4 мільярдів дефіциту і це означає, що ми, в принципі, можемо поставити хрест на надбавках муніципальних, чого не можна допустити, не зможемо профінансувати дотації для Київпастрансу, щоб стабільно працював громадський транспорт".

  За документом, заробити наступного року місто має близько 15-ти мільярдів гривень. 8 мільярдів - а це 50 відсотків від податку на доходи фізичних осіб - із міської скарбниці вилучать у державну. Натомість, у вигляді субвенції, повернуть лише три. Для порівняння: цьогоріч Київ отримав вісім з половиною мільрядів. У наступному ж році коштів вистачить ледь звести кінці з кінцями - підраховують депутати. Найбільше кошторис вдарить по бюджетниках: уперше за шість років вони не отримають 20-відсоткові муніципальні надбавки до зарплати.

  Алла Шлапак, депутат Київради, голова гуманітарної комісії: "7 гривень на медикаменти передбачено в цьому бюджеті. Заробітна плата - це чиста заробінта плата, без надбавок, не передбачено безкоштовного проїзду для малозабезпечених категорій в метрополітені, хоча сьогодні міліція виходить з ініціативою надати їм безкоштовний. Для чого - шоб людей ловити?"

  На програму соціально-економічного розвитку передбачили трохи більше мільярда гривень. Цього вистачить лише на три об`єкти: Подільсько-Воскресенський міст, Поштову площу та метро на Теремки. На решту робіт лишається трохи більше 200 мільйонів гривень. Чільник КМДА закликає за такий бюджет не голосувати.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Сьогодні ми, згідно з законом, доводимо його вам для обговорення і ми вважаєм, що його приймати у такому вигляді не можна".

  Чому мерії не вдалося порозумітися з Мінфіном - депутати мізкують різне. 

  Тетяна Меліхова, депутат київради, фракція "Батьківщина": "Воно викликає подив: скажіть будь-ласка, у Януковича голова адміністрації міг би сказати, що він не буде підтримувати бюджет? Це зрозуміло, що за цим стоїть піар-хід, тому що в наступному році - вибори".

  Регіонали у Київраді виправдовуються: самі не знали, що колеги з парламенту підкладуть таку свиню. Однак упевнені: вже з першими змінами до держбюджету - столиця своє отримає. 

  Олексій Омельяненко, депутат Київради, фракція Партії регіонів: "Если раньше проводились какие-то бюджетные слушания перед тем, как принять бюджет, то в этом году такого не было, бюджет был принят в течении 2-3 дней после того, как его показали всем. Поэтому говорить о том, чтобы в эту ситуацию как-то вмешаться - просто не было возможности. Скорее всего, что бюджет страны будет переработан, и в марте месяце мы сможем принять нормальный бюджет города Киева с учетом тех поправок, которые будут внесены в бюджет страны".
   
  А поки депутати вирішили за бюджет не голосувати. Документ прийняли до розгляду. Натомість, звернулися до Президента, Кабміну та парламенту з проханням - залишити у столичній скарбниці не половину, а усі сто відсотків податку на доходи фізичних осіб. Тим часом, столиця житиме за формулою: одна дванадцята від торішнього бюджету. Це гарантує усі захищені виплати, однак виділяти кошти на капітальне будівництво місто не зможе.

  Світлана Одаренко, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Німеччині відзначають 200-ліття публікації книги "Казки братів Ґрімм" [відео]
  Наступний матеріал
  У ВРУ створили міжфракційне об`єднання "Столиця України"
  Теги:
  Loading...